Tarımda dayanışma günü

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalanan “Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Üniversite ve Lise öğrencilerinden oluşan genç gönüllerin tarımla tanışması etkinliği gerçekleştirildi.

Tarımda dayanışma günü

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Gençlik ve Spor Bakanı  Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalanan “Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü” çerçevesinde Üniversite ve Lise öğrencilerinden oluşan genç gönüllerin tarımla tanışması etkinliği gerçekleştirildi.

Bu protokol kapsamında genç gönüllülere Tarım ve Orman Bakanlığı Mardin İl Müdürlüğü toplantı salonunda Bakanlığın temel çalışmaları ve etkinliğin içeriği hakkında teknik bilgi verildi. Daha sonra  Mardin Kızıltepe İlçesine bağlı Araköyü Mahallesinde  daire personelleri  ve genç gönüllüler ile lahana ve karnabahar hasadı yapıldı.

Etkinliğe katılan Tarım ve Orman Bakanlığı Mardin İl Müdürü  Menduh Dinler “Bakanlıklarımız arasında yapılan İş Birliği Protokolü çerçevesinde genç gönüllülerimizin tarımla tanışmasına, ürünün tarladan sofraya kadar geçen aşamaları görmelerini, yaşamalarını ve gençlere tarımı sevdirmeyi amaçladık. Bugün burada; personel, gönüllü ve çiftçi el ele dayanışması ile lahana ve karnabahar hasadını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Protokol çerçevesinde bu tür etkinliklerimizi devam ettirerek tarımda gençlerimizin daha fazla rol almalarını sağlamaya çalışacağız.” diyerek çiftçi ve genç gönüllülerle lahana hasadını gerçekleştirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2