banner6

​​​​​​​Temmuz ayı içerisinde 236.339 araç kontrol edildi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 236.339 araç kontrol edildi.

​​​​​​​Temmuz ayı içerisinde  236.339 araç kontrol edildi

ADANA(İLKHABER)-Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 236.339 araç kontrol edildi.

           

Adana Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı ise 1.286  aracın trafikten men edilerek, 485 sürücünün ehliyetine el konulduğu bildirildi.  

Ayrıca alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde Adana il sınırlarında toplam; 439 maddi hasarlı, 382 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere toplam 827 trafik kazası meydana geldiği, bu kazalarda 587 kişinin yaralandığı, 7 kişinin ise hayatını kaybettiği bildirildi.

Trafik güvenliği ve vatandaşların can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin artırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceği belirtilen açıklamada, “Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER