banner6

“Teröre lanet, analara destek”

Mardin´de sosyal medya üzerinden yaptıkları “Teröre lanet, analara destek” çağrısı ile 15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında bir araya gelen çok sayıda vatandaş Türk bayrakları ile Mardin sokaklarında terör örgütlerine tepki gösterdi.

“Teröre lanet, analara destek”

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin´de bir grup bayraklarla, şehitleri anma ve Diyarbakır´da oturma eylemi yapan annelere destek yürüyüşü yaptı. Yürüyüşe Mardin Valisi, Tugay Komutanlığı, Cumhuriyet başsavcılığı, Artuklu Üniversitesi, Artuklu Belediyesi ve binlerce Mardin halkı katıldı.

Mardin´de sosyal medya üzerinden yaptıkları “Teröre lanet, analara destek” çağrısı ile 15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında bir araya gelen çok sayıda vatandaş Türk bayrakları ile Mardin sokaklarında terör örgütlerine tepki gösterdi. Diyarbakır´da evlat nöbetinde olan annelere destek verdi.

Mardin´de 15 Temmuz Demokrasi ve şehitler parkında toplanan çok sayıda vatandaş, metrelerce büyüklükteki bayraklarla yürüdü. Şehit Özel Harekat Müdürü Tufan Kansuva, Şehit Jandarma Onbaşı Mehmet Acar, Korucu Evren Başçı sloganları atılarak, PKK terör örgütüne tepki sloganları ile Mardin caddelerini inletti. Yürüyüşe Mardin´de lisede okuyan ve atık malzemelerle kendi otomobilini üreterek bir ilke imza Muzaffer Muratoğlu´da aracını Türk bayrakları ile süsleyerek yürüyüşe destek verdi.

HDP İl Başkanlığı önünde İstiklal Marşını okuyan vatandaşlar Vali Ozan Ozan Caddesinden Ravza caddesine, ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı´na kadar bayraklarla yürüdü.

Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve şehitlerin isimleri Mardin sokaklarında okuyan vatandaşlar "Kahrolsun PKK", "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Askere, Polise Uzanan Eller Kırılsın", "Türk Kürt Kardeştir", "Ne Mutlu Türküm Diyene", "Her Türk Asker Doğar, "Şehidim Hakkını Helal Et Bize" ile "Vatan Sana Canım Feda" sloganları attı.

  1. katılan vatandaşlar Diyarbakır´da anaların başlattığı evlat nöbetine destek verdiklerini belirterek “ Bölgede terör kadınlarımızın mücadelesi ile bitirecek. Şehitlerimizi rahmetle anıyor sanlı bayrağımızı Mardin sokaklarında dalgalandırıyoruz ” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar adına açıklama yapan İbrahim Ertakgöz, medeniyetlerin beşiği, binlerce yıldır kardeşliğin şehri olan Mardin´de vatandaşların arasına nifak tohumları sokmak isteyen terör örgütlerine karşı ellerinde bayraklarla sokaklara indiklerini kaydederek, “Diyarbakır´da PKK´nın siyasi uzantısı olan ve bölge gençlerini karanlığa gömmek isteyenlere karşı günlerdir "Evlat Nöbeti" tutan ailelerimizin bir evladı olarak elimizde bayraklarımız medeniyetin kenti Mardin´de bayraklarımızla sokaklardayız. Bu vatanın bölünmez bütünlüğünü haykırıyoruz, evlat nöbetindeki anaların sesi olduğumuzu bir kez daha bildiriyoruz. Gözünü bile kırpmadan vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizin bizlere verdiği cesaret ile diyoruz ki, Ne eli kanlı terör örgütü PKK nede dünya üzerinde hiçbir örgüt ve oluşum bizim birlikteliğimizi bozamayacaktır. Bu kadim halk ülkemizin en zor dönemlerinde eline Türk bayrağını alıp meydanlara inmesini bilmiştir. Mardinli vatandaşlar ve gençler olarak kötü emelleri olan her oluşumun karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER