banner6

Tıp Dünyası’nda hem Türkiye'nin hem de Adana’nın gururu oldu!

Uluslararası bağımsız bir kuruluş olan Webometrics, Türkiye'nin de aralarında olduğu farklı ülkelerin en başarılı bilim insanları arasında yaptığı sıralamada, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Ömer Faruk Doğan, Kalp-Damar Cerrahi dalında Türkiye 1.’si olarak adını tıp tarihine altın harflerle yazdırdı.

Tıp Dünyası’nda hem Türkiye'nin  hem de Adana’nın gururu oldu!

Tıp Dünyası’nda hem Türkiye'nin

hem de Adana’nın gururu oldu !

 

 

HABER: MURAT YILDIRIM

Daha önce üniversitelerin sıralamasını yaparak adını duyurmuş olan Webometrics, Türkiye'de en başarılı ilk 2.000 bilim insanının listesini Webometrics web sitesinden yayınladı.

İlimizde görev yapan hem Erişkin ve hem de Çocuk Kalp-Damar Cerrahisi uzmanlarından biri olan Doç. Dr. Doğan’ın başarısı Adana başta olmak üzere Türkiye Bilim Dünyası arasında gurur kaynağı oldu.

Dünyadaki tüm bilim dallarında çalışan bilim insanları bu bağımsız kurul tarafından başarı sıralamasına tabi tutulurken, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp-Damar Cerrahı olarak görev yapan Doç. Dr. Ömer Faruk Doğan, Webometrics tarafından Türkiye’nin en önemli bilim insanları arasında ilk sıralarda yerini aldı. Dr. Ömer Faruk Doğan, tüm tıp branşları arasındaki bilim insanlarından ilk 50. sırada yer alırken, Kalp-Damar Cerrahisi alanında çalışan Türkiye’deki bilim insanları arasında birinci sırada yer alma başarısı göstererek, Adana kentinin gururu oldu...

KENDİ ADIYLA ANILAN BİRÇOK YENİ CERRAHİ TEKNİĞİ VAR !

Kendi adına geliştirdiği ve tıp literatürüne giren ve kendi adıyla anılan yeni cerrahi teknikleri de bulunan Doç. Dr. Ömer Faruk Doğan'ın ayrıca koroner by-pass ameliyatlarından sonra by-pass damarlarının açık kalma oranlarını artıran bir solüsyonu da kendisinin geliştirdiği bilinmekte. Geliştirilen bu solüsyon bypass  ameliyatlarında kullanılan atardamarların çaplarında artış oluşturarak koroner bypass ameliyatlarından sonra gelişebilecek komplikasyonları önlemekte...Ayrıca, birçok yenilikçi bilimsel çalışmalarıyla da camiada tanınan Doç. Dr. Doğan, birçok uluslararası kongrelerde davetli konuşmacı olmuş bir bilim insanıdır. Doç. Dr. Doğan, bazı uluslararası bilimsel çalışmaların da Türkiye’de yöneticiliğini de yapmakta.  Halen birçok uluslararası bilimsel derginin şef editörlüğünü veya editör yardımcılığını da yapan Doç. Dr. Doğan’ın, 300’den fazla yurt dışı yayın ve bilimsel sunumu bulunmakta.

''GENÇ ARAŞTIRMACI ÖDÜLÜ’ SAHİBİ

Türkiye’de çok az sayıda bilim insanına verilen uluslararası “En genç Araştırıcı Ödülü” sahibi de olan Doç. Dr. Doğan, erişkin ve çocuk kalp cerrahisi uzmanı olarak kentimizde hizmet vermektedir. Son olarak New York’da beşincisi düzenlenen Kalp-Damar Hastalıkları Kurulu’nun sempozyum başkanlığını da yapan Doç. Dr. Ömer Faruk Doğan, yurtdışında düzenlenen birçok konferans, sempozyum ya da kongre başkanlığı veya başkan yardımcılıkları görevlerini de ifa etmiştir. Önümüzdeki günlerde İsviçre'nin Zürih kentinde yapılacak olan 35. Avrupa Kalp-Damar Cerrahi Sempozyumuna konuşmacı olarak davet edilen Doç. Dr. Doğan çok iyi derecede İngilizce orta derecede Fransızca bilmekte olup, evli ve iki çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 15:19

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER