Trafik ışıklarında ‘Evde kal’ uyarısı

Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yeni tip Korona virüsü (Covid­19) salgını ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Yapılan çalışmalarda trafik ışıklarında evde kal yazısı yazıldı. Son olarak ise İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler toplu taşıma araçları ve trafikte vatandaşlar Korona virüse karşı uyarıldı. İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimatları doğrultusunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin birlikte yaptığı uygulamalar yapıldı. Kentteki ana arterlerde vatandaşların zorunlu olmadıkça evde kalmaları konusunda megafonla uyarılarda bulunuldu.

Trafik ışıklarında ‘Evde kal’ uyarısı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yeni tip Korona virüsü (Covid­19) salgını ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Son olarak yapılan çalışmalarda trafik ışıklarında evde kal yazısı yazıldı.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ederken Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimatıyla salgınla mücadele kapsamında çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı araçlar virüse karşı düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Toplum destekli polisler aracılığıyla ise ev ev gezilerek yaşlı ve kronik hastalıkları bulunan kişilerin ihtiyaçları tek tek kapı çalınarak soruluyor.

YOLCULAR UYARILDI

Son olarak ise İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler toplu taşıma araçları ve trafikte vatandaşlar Korona virüse karşı uyarıldı.  İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimatları doğrultusunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin birlikte yaptığı uygulamalar yapıldı. Kentteki ana arterlerde vatandaşların zorunlu olmadıkça evde kalmaları konusunda megafonla uyarılarda bulunuldu. 

TRAFİKTE EVDE KAL MESAJI

Ayrıca kentte vatandaşların Korona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili uyarılarda bulunmak ve dikkatlerini bu konu üzerine yoğunlaştırmak amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü girişinde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları konuldu. Ana arterlerde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları, benzin istasyonlarında bulunan kayar ışıklı uyarı cihazlarında ve sinyalize trafik ışıklarında; “Evde Kal, Emniyette Kal”, “Biz Sizin İçin Dışarıdayız, Siz De Bizim İçin Evde Kalın” “Temas Sıfır Gönüller Bir Olsun”, “Toplu Taşıma Araçlarını Kullanırken, Sosyal Mesafeyi Koruyalım”, Zorunlu Olmadıkça Evde Kal Adana” gibi sloganlar ile 24 saat uyarılar yapılmaya başlandı.

 

OLUMLU YORUMLAR ALDI

Yapılan bu çalışmada özellikle trafik ışıklarının üzerinde yazan “Evde kal” yazısı dikkat çekti. Sürücüler bu yazıyı dikkatlice incelerken, sürücülere verilen mesaj hakkında sosyal medya üzerinde olumlu yorumlarda bulundu. Trafik görevlileri otobüslere binerek toplu taşıma aracında seyahat ederken uyulması gereken kuralları vatandaşlara anlattı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2