banner6

Trafik terörü can almaya devam ediyor

Adana’da yılın ilk çeyreğinde 2 Bin 358 trafik kazası meydana geldi. Yılın ilk 3 ayı içerisinde gerçekleşen trafik kazalarında 10 kişi hayatını kaybederken, Bin 347 kişi ise yaralandı.

Trafik terörü can almaya devam ediyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yılın ilk çeyreğinde 2 Bin 358 trafik kazası meydana geldi. Yılın ilk 3 ayı içerisinde gerçekleşen trafik kazalarında 10 kişi hayatını kaybederken, Bin 347 kişi ise yaralandı.

 Ülkemizde olduğu gibi Adana’da da önemli sorunlarından bir tanesi de trafik sorunu. Yaşanan bu trafik soruna yönelik trafik ekipleri tarafından çalışmalar gece gündüz demeden gerçekleştiriliyor. Kurallara uymayan sürücüler tek tek tespit edilerek gerekli yasal işlemler uygulanıyor.

2 BİN 358 TRAFİK KAZASI

Ancak bilinçsiz sürücülerin kural ihlallerinin önüne yapılan uyarılan, yazılan cezalar bir türlü geçemiyor. 2021 yılının ilk üç ayında gerçekleşen trafik kazalarının bilançosu ağır seyrediyor. Adana’da yılın ilk çeyreğinde 2 Bin 358 trafik kazası meydana geldi. Yılın ilk 3 ayı içerisinde gerçekleşen trafik kazalarında 10 kişi hayatını kaybederken, Bin 347 kişi ise yaralandı.

DENETİMLERDE 329 BİN 307 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından Mart ayı içerisinde denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde toplam 329 Bin 307 araç kontrol edildi. Adana genelinde Mart ayı itibari ile yapılan denetimlerde Bin 723 araç trafikten men edilirken, 715 araç sürücüsünün ehliyetine el konuldu.

 MART AYINDA 6 KİŞİ ÖLDÜ, 542 KİŞİ YARALANDI

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Mart ayı içerisinde Adana sınırlarında toplam; 587 maddi hasarlı, 387 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 976 trafik kazası meydana geldiği öğrenildi. Bu kazalarda 6 kişi hayatını kaybetti. Kazalarda 542 kişi ise yaralandı.

ŞUBAT AYINDA 398 YARALI, 2 ÖLÜ

2021 yılının Şubat ayında ise yapılan denetimlerde  toplam 313 Bin 683 araç kontrol edildi. Şubat ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.636 araç trafikten men edilirken, 343 sürücünün ehliyetine el konuldu.   2021 yılı Şubat ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 404 maddi hasarlı, 295 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 701 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda  398 kişi yaralanırken, 2 kişi ise hayatını kaybetti.

OCAK AYININ BLANÇOSU  4 ÖLÜ, 407 YARALI

2021 yılı Ocak ayı içerisinde toplam 273 Bin 295 araç kontrol edildi. Ocak ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı Bin 449 araç trafikten men edilirken, 239 sürücünün ehliyetine el konuldu. Ocak ayı içerisinde kent sınırlarında toplam; 390 maddi hasarlı, 287 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere toplam 681 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda maalesef 407 kişi yaralandı, 4 kişi de hayatını kaybetti.

ARTIŞ YAŞANDI

Yaşanan trafik kazalarının sayısında artış yaşandığı dikkatlerden kaçmadı. Ocak ayında toplam 681 trafik kazası meydana geldi. Şubat ayında meydana gelen trafik kazası sayısı ise toplam 701’e yükseldi. Mart ayında ise yaşanan trafik kazası sayısında ciddi artış yaşandığı görüldü. Mart ayında toplam 976 trafik kazası yaşandı.

İHLALLER

Yaşanan trafik kazalarında ay ay yaralı ve ölümlü olayların sayısında da değişiklikler oldu. Kural ihlalleri, alkollü araç kullanma ve benzeri nedenlerden ötürü Ocak ayında gerçekleşen 681 trafik kazasında 407 kişi yaralandı, 4 kişi ise hayatını kaybetti.. Şubat ayında gerçekleşen toplan trafik kazalarının sayısı ise 701 oldu. Bu kazalarda 398 kişi yaralanırken, 2 kişi ise hayatını kaybetti.

MART AYINDA SAYI ARTTI

Mart ayında ise yaralamalı ve ölümlü kaza sayısında artış yaşandığı görüldü. 2021 yılı Mart ayı içerisinde toplam 976 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 6 kişi hayatını kaybetti. Kazalarda 542 kişi ise yaralandı. Yapılan denetimler, alınan önlemlere rağmen yaşanan bu durum dikkatsizlik ve kural ihlallerinin devam ettiğini gösterdi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

 Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi,

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER