Tütünsüz gençlik için el ele

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi ile Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bu yıl ana teması “Tütünsüz Gençlik’’ olarak belirlenen ve tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan “Dünya Tütünsüz Günü’’ dolayısıyla gençlere seminer düzenlendi.

Tütünsüz gençlik için el ele

ADANA (İLKHABER) - Gençleri tütünün zararlarından korumak ve dumansız yaşama dikkat çekmek amacıyla; Seyhan Ç.E.P Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine konferans salonunda Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Ruh Sağlığı Prog. Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Diğer Maddeler Şube Müdürü Dr. Saadet Önal gençlere tütün ve gençlik konulu konuşma gerçekleştirdi.

Nikotin yüksek bağımlılık yapan bir madde olduğundan bir kez tütünü deneyen çocuk ve gençlerin çoğu yaşam boyu tütün bağımlısı haline geldiklerini belirten Önal sözlerine söyle devam etti;

" Çocuk ilk sigarasını ne kadar erken yaşta denerse, o kadar uzun süre düzenli tütün tüketicisi olacak ve sigarayı daha zor bırakan grupta yer alacaktır. Ayrıca Sigara kullanımının kronik obstrüktif akciğer hastalığı başta olmak üzere birçok solunum yolu ile kalp hastalıklarının ortaya çıkmasında temel etken olduğundan gençleri, tütün kullanımının uzak tutulmalı."

Ayrıca Öğretmen ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde sigaranın zararları ve daha önce sigaradan kaynaklı çeşitli hastalıklara yakalanan hastaların belgesel filmi izletildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 15:51

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2