Ücretsiz işaret dili kursu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından Dil Eğitimleri Atölyesi bünyesinde M.E.B onaylı sertifikalı ve ücretsiz İşaret Dili eğitimleri başlıyor.

Ücretsiz işaret dili kursu

Ücretsiz işaret dili kursu

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından Dil Eğitimleri Atölyesi bünyesinde M.E.B onaylı sertifikalı ve ücretsiz İşaret Dili eğitimleri başlıyor.

Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, bu tür etkinliklerin devamının geleceğini anımsatarak şunları kaydetti:

"Yeni nesillerin gayesi insanlara yardımcı olmak, iyiyi doğru bilmek, göstermek ve sosyal anlamda duyarlılık göstermek olmalıdır. Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumla entegre olmaları için işaret dili kursunun önemi anlaşılıyor .Bedensel, işitsel, görme yada zihinsel her ne olursa olsun engelli bireylere yardımcı olmak, onların dilinden anlamak onlara destek olmak gerekmektedir. Bir dil bir insan iki dil iki insan parolasıyla vereceğimiz eğitimi İşaret Dili Eğitmeni Alper Çabuk tarafından verilecek. İşaret Dili eğitimi kontenjan ile sınırlıdır. İşaret Dili eğitimlerimize başvurmak isteyenler; 0(539) 779 10 03 yada 0 (322) 344 00 15 16 nolu telefonu arayarak Adı ve Soyadı, T.C Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve Telefon Numarasını yazdırılması gerekmektedir."

Bilgin, Kurs'un Kazım Karabekir Mahallesi Fulya Caddesi  No. 8 (Seyhan Rotary Anadolu Lisesi Arkası) Yüreğir Gençlik Merkezinde verileceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:35

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2