banner6

Umudumuz yaz dönemi

Adana’da ağırlıklı olarak hazır giyim sektörü üzerine esnafın yer aldığı Mısır Çarşısı’nın giyimci esnafı kış sezonunun durgun gittiğini söyledi ve eklediler; 

Umudumuz yaz dönemi

Serhat ŞANLI/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) – Adana’nın en eski çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı’nda bulunan esnaf, kış sezonunun kötü gidişinden endişe duyuyor. Bir zamanlar Adana’nın alış-veriş merkezi konumundaki Mısır Çarşısı’ndaki esnaf müşteri bulamamaktan dolayı umudunu yaz dönemine bıraktı.

Mısır Çarşısı’nda giyim esnafı Mehmet Sündük, bu yıl soğukların geç geldiği kış mevsimini geçirdiklerini ve bu nedenle kışlık giyimde satışların çok düşük olduğunu söylüyor.

Günü birkaç satış ile kapattıklarını belirten Mehmet Sündük, “Normalde kışın alış-veriş fazla olmasa da en azından insanlar gelir dolaşır ve buralar kalabalık olurdu. Kış için hazırlıklarımızı yaptık. Kaban, kazak ve ayakkabı gibi ürünlerden bol çeşit aldık. Ancak gördüğünüz gibi ne gelen var, ne giden. Terk edilmiş gibi bir görüntü var. Bazen günde sadece birkaç parça, bazen ise siftah yapmadan kapatıyoruz. 

Gelenler de hiç bir şey alamadan geri dönüyor. Görüyorsunuz ki müşteri yok. Kışın doğal olarak insanlarımızın kömür, odun gibi zaruri ihtiyaçlarına çok masraf ediyor. Artık yazı beklemekten başak çaremiz yok” dedi.

Masraflarının çok olduğunu ve özellikle kira ödemelerinde sıkıntılar çektiğini belirten esnaf Mehmet Sündük, “Biz 4 kardeş olarak burada esnafız. Tüm geçimimizi bu dükkândan sağlıyoruz. Toptancılarımıza olan çeklerimiz ve iş yeri kiralarımız var. Bunun yanında diğer ihtiyaçlar, giderlerimiz var. Kış mevsiminde ödemede güçlük çekiyoruz. Tek umudumuz bahar ve yaz sezonunun bir an önce gelmesidir” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER