Umudun adı ‘Piyango’

Yeni yıla zenginlik hayali ile giren milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinin ikramiyesi tam 60 milyon lira.

Umudun adı ‘Piyango’

Umudun adı ‘Piyango’

Serhat Şanlı

ADANA (İLKHABER)-Yeni yıla zenginlik hayali ile giren milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinin ikramiyesi tam 60 milyon lira. Toplamda 348 milyon 180 bin liranın dağıtılacağı 2017 özel çekilişi ile tarihin en büyük ikramiyesi dağıtılacak. Çekiliş ile verilecek 60 milyon TL’lik büyük ikramiye bir veya birden fazla kişinin olacak.

Adanalı vatandaşları da büyük çekilişin heyecanı sarmış durumda. ‘Büyük ikramiye size çıkarsa ne yapardınız?’ sorusuna Adanalılar ilginç cevaplar verdi. Kimi geleceklerini garantiye alıp iş kurmak, kimi ev, araba, evlilik ve dünyayı gezmek planlar kurduklarını belirtti.

Adana’da bu yılbaşı 1 milyon 500 binden fazla bilet satıldı. Son 5 yılda büyük ikramiye Adana’ya 2 kez çıktı. Hal böyle olunca da son günlerde insanlar bilet bulmada zorluk yaşadı.

Büyük ikramiyenin kendisine çıkması sonucu ilk iş olarak ev alacağını belirten Cem Çelik, ‘’Bu yıl 3 bilet aldım. Büyük ikramiye bana çıkarsa, bu parayı, çocuklarımın geleceği için harcarım. Ayrıca baba evinde kalıyorum. Kendime güzel bir ev alırım’’ dedi.

Özel sektör çalışanı Mehmet Demir, ilk iş olarak üniversitede okuyan kızının geleceği için harcayacağını ve kiradan çıkıp iyi bir ev alacağını söyledi.

ANNE , BABAMA EV VE ARABA ALIRIM

Lise öğrencisi Berk Kazan iyi bir eğitim için harcayacağını belirterek;

‘’Okulum çok önemli. İyi bir eğitim için harcarım. Kirada oturuyoruz. Öncelikle anne ve babama ev ve araba alacağım. Geri kalanı da sonra bakarız.’’

DÜĞÜN BORÇLARIMI KAPATIRIM

Otomotiv sektöründe çalışan Nurettin Pamuk evli ve bir ay önce baba oldu. Onunda farklı hayalleri var. Halen düğün borçlarının bitmediğine değinen Pamuk, ‘’Geçen yıl evlendim. Halen borçlarım var. Geçen ay baba oldum ve ismini de Umut koydum. Bu yıl bir bilet aldım. Şimdi bu bilet ikinci umudum oldu. Büyük ikramiye çıkarsa ilk olarak ev alacağım. Gayrimenkule yatırım yapacağım. Ardından kendi işimi kurmayı düşünüyorum. İkramiye büyük. O nedenle biraz düşünmekte yarar var. Sonrasına bakacağız artık.’’ ifadelerini kullandı.

BU ŞANSTAN KENDİMİ MAHRUM BIRAKMAM

Büyük ikramiye hayali kuranlar arasında bilet satıcıları da var. Yaklaşık 30 yıldır seyyar milli piyango bileti sattığını belirten Yunis Öncebe, bu şanstan geri kalmayacağını söyledi. Öncebe, ‘’Seyyar satıcı olarak 30 yıldır insanlara şans dağıtıyorum. Bu şanstan kendimi mahrum bırakmam doğru olmaz. Kendime 3 bilet ayırdım. Büyük ikramiye bana çıkarsa tek hayalim tabi ki çocuklarıma iyi bir gelecek sağlamaktır. Tek düşüncemiz onlar. Başka bir şey istemiyorum.’’ diye konuştu.

Milli Piyango İdaresinin düzenlediği yılbaşı özel çekilişte tam bilet 60 liradan, yarım bilet 30 liradan, çeyrek bilet ise 15 liradan satıldı.

En büyük ikramiye 60, ikinci büyük ikramiye ise, 10 milyon lira olacak. Ayrıca talih kuşu, ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verecek.

Diğer ikramiyeler ise;20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira, 500 adet bin lira, bin adet 500 lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin adet 120 lira şeklinde olacak.

Böylece 2017 özel çekilişinde toplam ikramiye tutarı da 348 milyon 180 bin lirayı bulacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 16:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2