banner6

Ünüvar: Bu millet, esarete asla boyun eğmeyecektir

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, “15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki; başındaki lideri nasıl davranırsa o şekilde davranan bu millet, esaret ve zillete asla müsaade etmeyecek, boyun eğmeyecektir” dedi.

Ünüvar: Bu millet, esarete  asla boyun eğmeyecektir

Ünüvar: Bu millet, esarete

asla boyun eğmeyecektir


 

ADANA (İHA) - AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, “15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki; başındaki lideri nasıl davranırsa o şekilde davranan bu millet, esaret ve zillete asla müsaade etmeyecek, boyun eğmeyecektir” dedi.
Ünüvar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un, Türk tarihi boyunca eşi ve benzeri görülmemiş bir hainliğin, milletin silahları ile milleti vuranların ihanetinin gün yüzüne çıktığı gün olduğunu belirtti.
AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 15 Temmuz gecesi İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’nün bir anda trafiğe kapatılması, Ankara’da ise savaş uçaklarının şehir merkezi üzerinden alçaktan uçmaya başlamasıyla bir şeylerin yolunda gitmediğinin anlaşıldığını, ancak ilk anda kimsenin darbe kalkışması olduğuna ihtimal vermediğini kaydederek, “Ta ki Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım televizyonlarda kalkışma olduğunu söylemesine ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan halkımızı meydanlara çağırmasına kadar. Bu çağrıdan sonra vatana, millete, bağımsızlığa ve demokrasiye aşık, ülkesine sahip çıkan kahraman milletimiz meydanları bir anda doldurmuş; tanklara, uçaklara, ağır silahlara karşı adeta meydan okumuştur. Meydanları dolduran milyonlar çıplak elleriyle öyle bir tokat atmıştır ki, tarihi kahramanlıklar dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış FETÖ/PDY hainleri neye uğradıklarını şaşırmışlardır” ifadelerini kullandı.
O gece darbeyi püskürten milletin tüm dünyaya çok önemli bir mesaj verdiğini vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:
“15 Temmuz hain darbe girişimi bir kez daha göstermiştir ki; başındaki lideri nasıl davranırsa o şekilde davranan bu millet, esaret ve zillete asla müsaade etmeyecek, boyun eğmeyecektir. Çünkü 15 Temmuz’da sağcısı, solcusu fark etmeden herkes milli iradeye sahip çıkmak için darbecilere karşı koymuş, birlik ve beraberliğin ideolojiden önemli olduğunu göstermiştir. Darbecilere karşı tek vücut olan milletimiz, ortak faydanın değil, ortak paydanın daha önemli olduğunu ortaya koymuştur. Çanakkale’yi anlatırken hep kahraman ecdadımızın genç yaşta düşmana karşı koyduğunu konuşmuştuk şimdiye kadar Ama 15 Temmuz’dan sonra geleceğimiz olan gençlerimizin Çanakkale ruhunu hala taşıdığını bir kez daha gördük. Gençliğimizin sadece geleceğimizin değil, bugünümüzün de teminatı olduğunu idrak ettik. Feraset önemlidir. Feraset ile cesaret birlikte olursa başaramayacağımız şey yoktur. Ben, 15 Temmuz’da tesadüfen şehit ya da gazi olana rastlamadım. O gece bir an olsun düşünmeden canını feda eden 249 şehidimize ve sayıları 2200’ü bulan gazilerimize millet olarak minnet borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta şehit ve gazilerimiz olmak üzere meydanları dolduran milletimize tekrar şükranlarımı sunuyor, Cenab-ı Hak’tan 15 Temmuz gibi karanlık günleri bu millete bir daha yaşatmamasını niyaz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 15:22

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42