Ünüvar: Şehitlerimizin ailesi bize ve milletimize emanettir

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyesi ve 23, 24, 25 ve 26. Dönem Adana Milletvekili, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Ünüvar: Şehitlerimizin ailesi bize ve milletimize emanettir

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyesi ve 23, 24, 25 ve 26. Dönem Adana Milletvekili, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi’nin Saimbeyli İlçesi’nde bulunan merkezinde gerçekleşen ziyarette, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi Başkanı Uğur Çiftçi, Şubenin 2. Başkanı ve aynı zamanda hem şehit kardeşi, hem de gazi olan Vahap Şener ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

ÜNÜVAR: ŞEHİTLERİMİZİN AİLESİ BİZE VE MİLLETİMİZE EMANETTİR

Hoş sohbetlerin gerçekleştiği ziyarette konuşan Prof. Dr. Necdet Ünüvar, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti. Şehit ve gazilerin millet ve devlet için yaptıklarının asla unutulmayacağına dikkat çeken Ünüvar, “Şehitlerimiz vatan, millet için canlarını feda ederken geride kalan ailesi bize ve milletimize şehidimizin emanetidir. Bu nedenle daima şehit aileleri ve gazilerimizin yanındayız. Onların derdi bizim derdimizdir. 15 Temmuz’un bu ülkenin en karalık gecelerden biri olduğunu bütün bir millet olarak gördük.”  dedi.

ÇİFTÇİ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİN İSTEK VE TALEPLERİNİ SUNDU

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi Başkanı Uğur Çiftçi şehit aileleri ve gaziler ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verip, “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış kişidir. Bu iki güzel kavram başka din ve sistemlerde yoktur. Uhud Savaşı’nda aldığı yara ile bir nevi gazi olan Peygamberimizin hadis-i şerifine binaen her Müslüman’ın şehitliği istemesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuşarak şehit aileleri ve gazilerin istek ve taleplerini sundu.

HEM ŞEHİT KARDEŞİ, HEM GAZİ

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesi 2. Başkanı ve aynı zamanda hem şehit kardeşi, hem de gazi olan Vahap Şener ise; “ Hayat içerisinde bir şekilde gündelik yaşamamızı sürdürüyoruz. Fakat evimizde veya dört duvar arasında kalınca ne gibi manevi haller ile karşı karşıya kaldığımızı bizler biliyoruz. Gördüklerimiz ama gösteremediklerimiz, hissettiklerimiz, yaşadıklarımız, acılarımız. Bunlar dile kolay gelen şeyler.” diye konuştu.

DEVLETİMİZ VAR OLSUN

“Devletimize de son zamanlarda bizlerle ilgili yaptıkları çalışmalardan dolayı ailelerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Şener, “Dolayısı ile bizler sadece devlet büyüklerimizden, milletimizden ilgi ve alakadan başka bir şey beklemiyor ve istemiyoruz. Bedel ödeyerek bayrağa kanlarını katan şehitlerin aileleri ve gaziler yok sayılmasın, görmezden gelinmesin. Bu noktada devletimize de son zamanlarda bizlerle ilgili yaptıkları çalışmalardan dolayı ailelerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Devletimiz var olsun.” ifadelerini kullandı.

ÜNÜVAR TAKİPÇİSİ OLACAK

Samimi bir şekilde gerçekleşen ziyaret daha sonra Necdet Ünüvar’ın sorun, istek ve taleplere karşı yapılacakları anlatarak bunların da bizzat takipçisi olacağının sözünü verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 16:27

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2