banner6

Uyanık’a yeni görev

Adana’nın Çukurova İlçe Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Mehmet Zeki Uyanık, Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne öğretim elemanı olarak atandı.

Uyanık’a yeni görev

Uyanık’a yeni görev

 

Serhat Şanlı

ADANA(İLKHABER)-Adana’nın Çukurova İlçe Müftülüğü Uzman Vaizi Dr. Mehmet Zeki Uyanık, Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne öğretim elemanı olarak atandı.

Dr. Mehmet Zeki Uyanık, bundan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İslam Hukuku Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapacak.  

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni derece yaparak birinci olarak bitiren Mehmet Zeki Uyanık, ardından Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Hukuku’nda ‘İhtikâr’ (Karaborsa) tezi ile mastırını yaptı. Daha sonra Necmeddin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İslam Hukukunda Hapis Cezası ve Hapishane” tezi ile doktorasını aldı. Diyanet İşleri Başkanlığında 14 yıldır görev yapan Uyanık, bundan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışacak.

Gazetemizde 12 yıldır köşe yazarlığı yapan Mehmet Zeki Uyanık yaptığı açıklamada;

‘’14 yıl boyunca onur ve gurur duyarak hizmet ettiğim Diyanet İşleri Başkanlığındaki Uzman Vaizlik görevimi, Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İslam Hukuku Anabilim Dalı Yardımcı Doçent Doktor kadrosuna atanmam dolayısıyla bitirmiş bulunmaktayım. Üniversitedeki görevimin yanı sıra 1994 yılından beri yazarlık yaptığım İlkhaber gazetesindeki yazılarımla okurlarım ile buluşmaya devam edeceğim.

Eğitim hayatım ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevimde bana desteğini esirgemeyen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ‘’

BİYOGRAFİSİ

Mardin’in Midyat ilçesinin Gelinkaya köyünde 1977 yılında doğdu. İlkokulu Gelinkaya köyünde,  ortaokul ve liseyi de Adana’da bitirdi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni birincilik ile tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam Hukuku’nda “İhtikâr” (Karaborsa) tezi ile mastırını yaptı. Daha sonra Necmeddin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “İslam Hukukunda Hapis Cezası ve Hapishane” tezi ile doktorasını aldı.

Memuriyet hayatına Mersin’in Gülnar ilçesinde İmam-Hatip olarak başladı. Daha sonra Konya İl müftülüğü vaizi oldu. Konya Selçuk Eğitim Merkezini bitirdi. Ardından Adana’nın Yumurtalık ilçesinde Vaizlik görevinde bulundu. Son olarak Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde Uzman Vaizlik yapan Dr. Mehmet Zeki Uyanık bundan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapacak. 

Dr. Mehmet Zeki Uyanık 16 yıldır çeşitli yerel Tv ve Gazetelerde Program ve Yazarlık yapmaktadır. Arapça ve İngilizce bilmekte, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 17:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER