Vahşi olayın takipçisiyiz

Adana Baro Başkanı Küçük, dolmuşta saldırıya uğrayan işitme engeli Acun ve ailesine “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu

Vahşi olayın takipçisiyiz

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ile birlikte Adana'da 10 Ocak 2018 Çarşamba günü bindiği minibüste saldırıya uğrayan işitme engelli genç Agit Acun'u ve ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Seyhan ilçesi, Eminağa Caddesi üzerindeki ailenin evine gelen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, burada aile üyelerine yaşanan olaydan duyduğu büyük üzüntüyü ifade etti. Anne, baba ve kardeşleriyle görüşen Av. Küçük, “Baro olarak bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve Toplumsal Olaylara Müdahil Avukatlar Kurulumuzla davayı takip ederek ve hukuksal yardımda bulunarak bu vahşi olayın sonuna kadar peşini bırakmayacağız.” dedi.

Bir kot fabrikasında işçi olarak çalıştığını belirten Ağit Acun, iş çıkışı evine gitmek için dolmuşa bindiğini, dolmuştayken bir kişinin sırtına dokunduğunu ve seslendiğini, kendisinin işitme engelli olduğunu el hareketi ile anlattığını, yanına gelen şahsın el hareketi yaptığını daha sonra yumruk attığını, toplam 5 kişi olduklarını ancak 3 kişinin kendisine saldırdığını söyledi.

Acun, minibüsün güvenlik kamerası tarafından görüntülenen olayın ardından kendisini darp edenlerden şikayetçi oldu.

Minibüsün şoförü Gökhan Ç.'nin ise aracında yolcuların yüksek sesle konuştuklarını ve küfürleşmeye başladıklarını, sonradan işitme engelli olduğunu öğrendiği şahsın arkada bulunan yolcular tarafından darp edildiğini, darp eden şahısların araçtan indiğini kendisinin de minibüsle birlikte polis merkezine gittiğini anlattığı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 14:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2