Vali Demirtaş AESOB’da esnafın sorunlarını dinledi

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek'e iade-i ziyaretinde çiçeklerle karşılandı, esnafların sorunlarını dinledi, yoğun bir ilgiyle saygıyla uğurlandı, mutlu ayrıldı.

Vali Demirtaş AESOB’da esnafın sorunlarını dinledi

Vali Demirtaş AESOB’da esnafın sorunlarını dinledi

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek'e iade-i ziyaretinde çiçeklerle karşılandı, esnafların sorunlarını dinledi, yoğun bir ilgiyle saygıyla uğurlandı, mutlu ayrıldı.

 

Vali Demirtaş'ı, Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'na gelişinde, Birlik ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekilleri, Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeciler ve Nakliyat Komisyoncuları (ATKKNN) Başkanı Kenan Yılmaz ile Türkiye Terziler Federasyonu ve Adana Terziler Esnaf Odası Başkanı Sinan Turhan, Türkiye Elektrik-Elektronikçiler Esnaf Odaları Federasyonu (TETESFED) Başkan Vekili ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike ile çok sayıda esnaf odası çiçeklerle karşıladı.

 

Vali Demirtaş, Başkan Sözütek ve beraberindeki başkanlar ile birlikte Birlik makamına çıkarken karşılaşğı oda başkanları, üye esnaf ve personel ile de tokalaşarak takdir gördü.

 

Başkan Sözütek, makam koltuğuna oturmaya kabul etmeyen Vali Demirtaş ile karşılıklı otururken, "Sayın Valim, Birliğimize hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Allah, vatanımızı, milletimizi bugünlerden geri koymasın. Allah devletimize, vatanımıza zeval vermesin. İnşallah bu ülke,cennet vatanımız yaşadığımız bu badirelerden de kurtulacak. Hiç başka çaremiz yok, elbirliğiyle her türlü sorunlarımızın üstesinden geleceğiz.  Hainler hiçbir zaman bu ülke üzerindeki kötü emellerine nail olamayacaklar"dedi. Vali Demirtaş da , temennileri için Sözütek'e teşekkür etti.

 

Başkan Sözütek, Vali Demirtaş'a esnaf ve sanatkarların sorunlarını da dile getirirken, toplu taşıma konusunda Yağcami - Alimünif Caddesinin trafiğe yeniden açılması konusunda mesafe katettiklerini ifade ederken, "İnşallah Alimünif Yeğenağa Caddesi, yakın zamanda hafif ticari ve küçük araçlar için trafiğe yeniden açılacak. Sağolun teşekkür ediyoruz destekleriniz için. Sizlerle oraları gezmeseydik, görmeseydiniz, bu mesele çözülmezdi. Esnafta sizden, ilginizden memnun oldu. İnşallah sayenizde her şey çözüme kavuşacak. İnşallah, Misis Köprüsü halen kullanıldığı gibi adı dahi unutulmaya yüz tutan Taşköprü'müz de yeniden küçük araçlara açılırsa iyi olur. Burası restorasyon için kapatıldı, sonra da açılmadı. Açılırsa, Adana trafiği hayli rahatlar"diye konuştu.

 

Vali Demirtaş da, Adana'ya geldiklerinden beri yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarına dikkat çekerken, "Bir yerde bir problem varsa ortada bırakamayız. Vatandaşı da problem ile karşı karşıya bırakamayız. Vatandaşın bizden beklediği problemi çözün. Bu yerel yönetimler, bizler olabiliriz, sivil toplum kuruluşları, başkan olabilir. Bize düşen görev, problemleri bizim çözmemiz gerekir. Aksi halde varlığımız tartışma konusu olur. Alimünif Yeğenağa Caddesi ile ilgili bir toplantı yapıldı. Gündeme geldi, bu mesele konuşuldu, mesele çözülecek, vatandaşın işi çözülecek"dedi.

 

Vali Demirtaş, gündemde olan Ayakkabıcılar Sitesi için de "İnşallah yakın zamanda müjdeli haber gelecek. Haftaya Ankara'ya gideceğim. Hükümetimiz bu projeye olumlu bakıyor, inşallah da gerçekleşecek. Hazır giyimcilerin isteklerini de dikkate alıyoruz. Ayakkabıcılardan sonra inşallah hazır giyimcilerin talebi de görülecek"şeklinde konuştu.

 

Vali Demirtaş, kendilerini tanıtarak sorunlarını dile getiren oda başkanlarının sorularını da cevaplarken, Adana'da 1.sınıf tarımsal alanların imara açılmasını karşı olduğunu, bunun yerine kentsel dönüşümün hızlandırılması gerektiğini belirtirken, elektrik kesintilerinin ana sebebinin bu yıl olağan dışı yağışlar olduğunu, Enerjisa'nın üst makamları ile görüşğünü, yeni yılda daha çok yatırım ve kabloların yer altına alınmasıyla sorunların en aza indirileceğini, özel halk otobüslerinin ücretsiz biniş yapan gazi, şehit yakını, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik tavırlarını tasvip etmediğini, devletin parasını da ödediği bu meseleye mutlak çözüm üretilmesini isterken, pazarcıların Seyhan Belediyesi ile olan pazar yeri sorunu, tatlıcıların ve berberlerin kayıt dışı çalışanlar ile ilgili sorunlarının da takipçisi olacağını belirtirken, "Önce bizleri yönetenler bizleri iyi yönetecek. Herkes sorumluluğunu bilecek. Gaziantep'te bu meseleler başarıyla çözülmüşse Adana'da niye çözülmesin. İlginiz için hepinize çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum"diye karşılık verdi.

 

Vali Demirtaş, bina dışında ziyarete katılan yönetim ve oda başkanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi, ardından Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nun tabelasını yerinde gördü, Başkan Sözütek'e teşekkür etti, yoğun bir ilgi ve saygıyla uğurlandı. 

Description: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 17:30

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2