banner6

Vali Demirtaş, heykel sergisini gezdi

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına 'Demokrasi ve Özgürlük' temasıyla 10 heykeltıraşın yaptığı heykel sergisini Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte gezerek bilgiler aldı.

Vali Demirtaş, heykel sergisini gezdi

Vali Demirtaş, heykel sergisini gezdi

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına 'Demokrasi ve Özgürlük' temasıyla 10 heykeltıraşın yaptığı heykel sergisini Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte gezerek bilgiler aldı.

Türkiye, İtalya, Polonya, Bulgaristan, Gürcistan, Ukrayna, Çin ve Hindistan’dan 10 heykeltıraşın 3 haftalık çalışmasıyla ortaya çıkan, Özgürlük, Nefes Alma, Yüzücü,  Kanat, İnanıyorum, Büyük Bir Şeyin Parçası, Birlik, Zincirleri Kırmak isimlerini taşıyan taş heykeller geçtiğimiz haftalarda Adana Büyükşehir Belediyesi binası önünde getirilmiş ve burada heykel sergisi açılmıştı. Açılan heykel sergisi devam ederken Adana Valisi Mahmut Demirtaş bir programa katılmak üzere geldiği Adana Büyükşehir Belediyesi önündeki etkinliğin ardından sergiyi gezdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve beraberindeki belediye müdürleri sergi hakkında Vali Mahmut Demirtaş’a bilgiler verdi. Vali Demirtaş heykelleri tek tek inceledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Hüseyin Sözlü ise, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Adana’nın gelişimine katkı sağlayacak her projenin destekçisi olduklarını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 16:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER