banner6

Vali Demirtaş, OSB’de Fabrikaları gezdi

​​​​​​​Vali Demirtaş: Organize Sanayi Bölgeleri, ekonominin lokomotifi görevini üstleniyor.

Vali Demirtaş, OSB’de Fabrikaları gezdi

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek, OSB Başkan Vekili Nasır Duyan’dan bilgi aldı, ardından fabrikaları gezerek fabrika sahiplerinden sorunları dinledi, çalışanlarla sohbet etti.

Hasova Un Fabrikasını gezen Vali Demirtaş’a fabrika sahibi Hüsnü Duyan çalışmaları hakkında bilgi verdi. Günlük 400 ton un üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Duyan,  35 kişinin sürekli olarak fabrikada çalıştığını, üretimlerinin tamamını ise ihraç ettiklerini söyledi. Paketleme bölümünü gezen Vali Demirtaş, çalışanlardan yapılan işlemler ve paketleme konusunda bilgi aldı.

Yapı Malzemeleri ve Boya bizden alınsın

Marfık Boya ve Yapı Kimyasalları Fabrikasını gezen Vali Demirtaş’a, fabrika sahibi A.Kadir Duyan bilgi verdi ve Vali Demirtaş’tan destek istedi. A.Kadir Duyan, Vali Demirtaş’ın fabrikayı ziyaretinin çalışanlara moral motivasyon verdiğini söyledi. Duyan, “Sayın Valimizin ziyaretleri bize manevi destek, çalışanlarımıza da moral verdi. Mardin‘de yapılan inşaatlarda kullanılan malzemenin Mardin‘deki fabrikalardan alınmasını istiyoruz. Yılda 150 ton boya ve yapı kimyasalları üretimimiz var. Birinci sınıf malzeme ve boya üretiyoruz. Sayın Valimizden, Mardin‘deki kamu inşaatlarında kullanılacak malzemelerin Mardin’den alınması konusunda destek istiyoruz” dedi.

2.OSB’de Yapılaşma Başlayacak

Vali Mahmut Demirtaş, Azun Tekstil, Duyhan Bulgur, Toptancılar Sitesi ve Lady Byby tesislerini gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Vali Demirtaş “Organize Sanayi Bölgeleri bulundukları ilin ekonomisinin lokomotifi görevini üstleniyor. Mardin OSB’deki yatırımları, üretimi ve ihracat rakamları, şehir, bölge ve ülke ekonomisine sağladığı katkı ve yarattığı istihdamı önemsiyoruz. 2. OSB’de altyapı çalışmaları tamamlandı. Elektrik ihalesi verildi ve inşaatlara başlandı. 2.OSB’nin devreye girmesi ile birlikte Mardin ve Bölge ekonomisi güçlü konuma gelecek. İstihdam yaratıcı yatırımlara öncelik verilmesi, işsizlik sayısını da azaltacaktır. 2.OSB’de genişlemeleri dikkate alarak TEİAŞ ile Trafo İndirme Merkezi kurulması yönünde de çalışmalar sürdürülüyor” şeklinde konuştu.

Mardin sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Vali Mahmut Demirtaş’ın Organize Sanayi Bölgesine ve İş insanlarına gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Duyan “Sayın Valimiz ile yaptığımız görüşmelerde ayda bir defa OSB’deki fabrikalarda gezi ve incelemelerde bulunacaklarını söyledi. Bugün birkaç fabrika ve tesisi gezdik. Üyelerimiz sorunlarını muhatabına iletme imkanı bulurken, çalışanlarımızın moral ve motivasyonu yükseliyor. Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42