banner6

Vali Demirtaş sınırdaki Mehmetçikle bayramlaştı

Mardin Valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili  Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı’nın  Nusaybin ve Kızıltepe ilçesindeki 50 derece sıcakta  nöbet bekleyen 4 ncü hudut  sınır bölgesinde görevli Mehmetçikleri  ziyaret ederek,  bayramlarını kutladı.

Vali Demirtaş sınırdaki Mehmetçikle bayramlaştı

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin Valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili  Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı’nın  Nusaybin ve Kızıltepe ilçesindeki 50 derece sıcakta  nöbet bekleyen 4 ncü hudut  sınır bölgesinde görevli Mehmetçikleri  ziyaret ederek,  bayramlarını kutladı.

Bayram ziyaretleri kapsamında ilk olarak Nusaybin İlçesindeki  Suriye sınır hattındaki Bölük  Komutanlıklarını ve Şehit Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Hudut Karakolunu ziyaret eden Vali Demirtaş, karşılama mangalarını selamlayarak ,milletimizin huzur ve güvenliği için canı pahasına vatani görevini icra edenMehmetçiklerimizin bayramını tebrik etti.

2’nci Hudut Tabur Komutanlığını da ziyaret ederek askerlerle bayramlaşıp bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, ardından Nusaybin Kaymakamlığına bayram ziyaretinde bulundu.

Vali Demirtaş’ı, Kaymakamlık ziyaretinde Kaymakam/Belediye Başkan V.  Emrullah Temizkan ve Kamu Kurum Amirleri karşıladı.

Kaymakam Emrullah Temizkan ve Kamu Kurum Amirleriyle bayramlaşan Vali Demirtaş, karşılamadan sonra Kaymakamlık Makamına geçerek Nusaybin ilçemizin genel durumu hakkında Kaymakam Temizkan’dan brifing aldı. Çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Vali Demirtaş,Kızıltepe ilçemizde sınırın sıfır noktasında bulunan 11’inci Hudut Bölük Komutanlığını ve Şehit Üsteğmen Fahrettin Çoban Karakoluna geçerek 24 saat gözünü kırpmadan sınırda vatan savunması yapan Mehmetçiklerin Kurban Bayramını kutlayıp, yetkililerden sınır güvenliği hakkında bilgiler aldı.

Şehit Üsteğmen Fahrettin Çoban Karakolunda Barış Pınarı Harekatı'ndan bu yana tedbir amaçlı görev yapan112 Sağlık ve UMKE ekiplerinin de bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, yürüttükleri fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bayram ziyaretlerinde Vali Mahmut Demirtaş’a Nusaybin Kaymakamı Emrullah Temizkan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş,4'üncü Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Fatih Gürses,İl Emniyet Müdür Vekili Muhitin İlker Emirve  Nusaybinİlçe Jandarma Komutanı vekili Binbaşı Birkan Kula eşlik etti.

           

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER