Vali Yaman: Gazeteciler yararlı işler yapıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek gazetecilerin günlerini kutladı.

Vali Yaman: Gazeteciler  yararlı işler yapıyor

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) –  Vali Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeciler Günü ile idarecilerin  günlerinin aynı tarihte kutlandığını kamuoyu yararına hizmet veren iki grubun zor ama yararlı işler yaptığına anlam katan  bir tesadüf olduğunu söyledi.

 Vali Yaman yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi;

“Mardin’de basın mensuplarıyla uyum içinde çalışıyoruz. Bugüne kadar hiçbir gazeteciye, lehte veya aleyhte yaptığı haberler için bir müdahalemiz olmamıştır. Hiçbir zaman gerçekleştirilen hizmetleri veya faaliyetlerimize gazeteci davet etmiyorum. Haber niteliği taşıyan konuları haberleştirmelerini isterim. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum, Mardin turizmine ve bazı hizmetlerin noksansız gerçekleşmesinde, bazı aksaklık ve eksikliklerin giderilmesinde sizin emeğiniz var. Federasyon ve cemiyet başkanları gazetelerin sıkıntılarını dile getirdi. İmkanlar ölçüsünde destek olmaya hazırız. Kayyum olarak belediye hizmetlerini de en iyi şekilde yürüttüğümüze inanıyorum. Siyasete girme düşüncelerimi daha önce sormuştunuz, ben de yok demiştim. Anketlerde ismimizin öne çıkmasına rağmen talip olmadık. Böyle bir düşüncem olsa kendi memleketimde siyasete atılırım. Şimdiye kadar gelebileceğimiz makamlara geldik. Allah genç meslektaşlarıma da böyle bir imkan nasip etsin. Çalışan Gazeteciler ile İdarecilerin Günü’nü kutluyorum” dedi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Vali Mustafa Yaman’ın gazetecilere bakış açısını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Çelik, “İnsanlara, muhtaçlara, yaşlılara ve çocuklara ince dokunuşlar yapan Vali Yaman farklı bir anlayış ve hizmet metodu ortaya koydu. Salon ve saha sporlarına sağladığı destek ve verdiği önem sayesinde gençleri sahalara çekti. Çevreye son derece duyarlı bir anlayışla yaklaşıyor. Hizmet noktasında yapılanları kamuoyu  daha net görebiliyor. Gazeteler ekonomik sıkıntı içinde. Birleşme ve küçülme yoluna giderek ayakta tutunmaya çalışan gazeteler de sıkıntı içinde. Girdi maliyetleri arttıkça, resmi ilanlar azalıyor. Doğrudan temin ile ihaleye çıkılmaması noktasında Sayın Vali’den destek bekliyoruz. Gazeteci arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Vali  Sayın  Mustafa Yaman’ın şahsında tüm idarecilerin gününü de kutluyorum. Zor şartlar altın görev yapan gazeteciler ile idarecilerin günlerinin çakışması  10 Ocak tarihine ayrı bir anlam katıyor.” diye konuştu. Çelik günün anısına Vali Yaman’a plaket verdi.

Mardin Gazeteciler  ve Yazarlar Derneği Başkanı Kadir Üründü, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Solhan birer konuşma yaparak gazeteci ve idarecilerin gününü kutladı.

GGF Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka yaptığı konuşmada, Mardin’e ve ülkeye zarar verecek haberlerin yapılmamasını ve genç gazetecilerin görevlerine sadık ve olaylara duyarlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

İha Temsilcisi  Beril Çuhadaroğlu Solmuşgül ise gazeteciler arasındaki kırgınlıkların ortadan kaldırılmasıyla birlikte cemiyetlere ve gazetecilere güç katacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 08:23

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER