banner6

​​​​​​​Vatan Partisi’nde Kaplan güven tazeledi

​​​​​​​Vatan Partisi Adana İl Örgütü olağan kurultayını yaptı

​​​​​​​Vatan Partisi’nde Kaplan güven tazeledi

ADANA(İLKHABER)-Vatan Partisi  Adana’da 11. Amiral Soner Polat Olağan kurultayını gerçekleştirdi. Corona-Virüs salgını kuralları çerçevesinde; maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan  ve tek listeyle gidilen kurultayda, Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan yeniden başkanlığa seçildi.    

Kurultaya  Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ile GYK üyesi ve Adana İl Öncü Kadın Başkanı Aycan Duru Akgül, Mühendis Büro Başkanı Ziraat Mühendisi Bahadır Berkyez, Önceki dönem il başkanı Hayrettin Çavuşoğlu, Yüreğir İlçe Başkanı Vahdet Şimşek, Saimbeyli İlçe Başkanı Fuat Ağırtıcı, Mühendis Büro Üyesi Ferit Işık ve partililer katıldı.

Kurultay’da bir konuşma yapan Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan

“Türkiye’nin girdiği yeni rotanın mimarı  Vatan Partisi’dir. Türkiye’nin önü açık Türkiye’nin hazine bakanı bile “biz artık eski modeli, borçlanmaya dayalı modeli sürdüremeyiz; artık üretim ve istihdam odaklı bir modele yönlenmeliyiz.” dedi. Bu tarihi bir açıklamadır; bu da partimizin programıdır.” Diye konuştu.

Parti olarak parti disiplinine büyük önem verdiklerini belirten Reyhan, merkez delegeliğine aday olanlara parti disiplinine uymaları konusunda uyarı yaptı. Merkez delegeliği için oy kullanacaklara da ayrıca uyarıda bulunan Reyhan, parti disiplinine uymayan kişilere oy vermemelerini istedi. Fikir özgürlüğünü sonuna kadar desteklediklerini ancak parti disiplininin genel merkez fikirleri doğrultusunda hareket edebileceğini öngördüğünü açıklayan Reyhan, “Örneğin ben parti genel başkanımın söylediği fikrin tersine bir açıklama yapabilir miyim; yapamam. Ama içerde genel kurulda çatır çatır fikirlerimi tartışırım. Fikir özgürlüğü yok mu, düşünce özgürlüğü yok mu; ben kimseye biat etmem bi de örgütlülüğü biat gibi gören arkadaşlar var ama bu biat değil parti ahlakıdır. Parti disiplinine, parti terbiyesine, uygun davranmaktır. Organlarda her şeyi açık açık tartışacağız ama kamu oyuna alınan karar doğrultusunda demeç vereceğiz”  diye konuştu.

Başkan üreten Adana’nın şahidi olarak konuştu

Bir günlük üretimiyle çalışan dört bin işçisinin bir aylık ücretini karşılayaan TEKEL’den emekli Vatan Partisi İl Başkanı Selver Kaplan  “Çukurova’nın bereketli topraklarında üretip dünyayı doyuracağız, fabrikalarımızı kurup işsizliğe son vereceğiz, beyaz altın diyarı Adana hak ettiği ihtişamı yaşayacak, üreten Türkiye’nin  temelini burada bu güzel Adana’da atacağız. Geleceğimizin teminatı gençlerimize ve çocuklarımıza güzel bir ülke bırakacağız” diyerek Çukurova’nın fabrika bacalarının tekrar tütmesine ve bölge halkının tekrar refah dolu günlerine kavuşabileceğine dikkat çekti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER