banner6

Vatandaşları ‘Adli Yardım’ konusunda bilgilendirdi

Vatandaşları ‘Adli Yardım’ konusunda bilgilendirdi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Barosu’na bağlı avukatlar kent merkezinde bulunan vatandaşları ‘Adli Yardım’ konusunda bilgilendirdi.

Adana Adliyesi önünden yürüyerek İsmet İnönü Parkına gelen Adana Barosu Başkanı Avukat Veli Küçük ve Adli Yardım Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Timur Ortatepe, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Nevzat Elçi, Av. Mert Kuşdemir ile birlikte burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

BİLGİLENDİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Adanalı vatandaşları hakları olan adli yardım konusunda bilgilendirmek için yola çıktıklarını belirten Başkan Küçük, “Adana Barosu Adli Yardım Komisyonu olarak Adanalı vatandaşlara yaşadığı hukuksal sorunlara daha fazla konularda ve alanlarda hizmet vermek için buradayız. Adana Barosu Yönetim Kurulu olarak Adli Yardım konusunun kapsamını genişlettik. Trafik kazalarından iş kazalarından doğan tazminat davaları, sigorta tespit davaları, nüfus davaları gibi bir olanını genişlettiğimiz adli yardım ile ilgili broşürlerimizi hazırlamış olduğumuz tanıtım broşürlerini İnönü Parkı’nda, Çakmak Caddesi’nde vatandaşlarımıza dağıtarak onları bilgilendireceğiz. “ dedi.

“BAŞIN DÜŞERSE DARA ADANA BAROSUNU ARA”

“Başın Düşerse dara Adana Barosunu ara” diyen Başkan Küçük, “Sözlerimi şöyle tamamlayayım. Başın düşerse dara, Adana Barosu’nu ara diye bu anlamda mesaj vermek istiyorum. Adana Barosu’nun kapısı onlara her zaman açık. Burada bulunma amacımız daha çok sayıda hak sahibi yurttaşlarımıza hukuki destek sağlamaktır. Tanıtımın yapılmasında ki en büyük amacımız ise vatandaşlarımızın adli yardım hizmetlerinden ve içeriğinden haberdar olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

BİLGİLENDİRME AFİŞLERİ MUHTARLIK BİNALARINA ASILACAK

Hazırlanan broşürlerin afiş halini tüm muhtarlık binalarına asılmak üzere gönderdiklerini dile getiren Başkan Küçük, “Bu broşürleri aynı zamanda muhtarlıklara ulaştırdık. Tüm muhtarlıkların binasında bu broşürün afiş şeklinde olan büyük hali yer almaktadır.  Muhtarlıklara gelen kaymakamlıklara gelen resmi dairelere gelen vatandaşlara bilgi vermek için hazırladık bunları.” ifadelerini kullandı.

ŞU ANA KADAR DA 181 BAŞVURU YAPILDI

 Adana Baro Başkanlığı Adli Yardım Merkezimiz tarafından, 2017 yılında 717 başvurudan,  600’ünün, 2018 yılında da 735 başvurunun 607’sinin kabul edildiğini ifade etti. Şu ana kadar da 181 başvuru yapıldığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 10:48

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER