banner6

Yağmur: ‘Et balık’ ibaresinin Et ve Süt Kurumu ile hiçbir ilgisi yoktur

Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, vatandaşları Et Balık ismi taşıyan şahsa ait yerlerin isimlerinin önünden ‘Et balık’ ibaresinin Et ve Süt Kurumu ile hiçbir ilgisinin olmadığını ve bunun kaldırılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Yağmur: ‘Et balık’ ibaresinin Et ve Süt Kurumu ile hiçbir ilgisi yoktur

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, vatandaşları Et Balık ismi taşıyan şahsa ait yerlerin isimlerinin önünden ‘Et balık’ ibaresinin Et ve Süt Kurumu ile hiçbir ilgisinin olmadığını ve bunun kaldırılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Uygun fiyata et satışıyla gündemde olan Et ve Süt Kurumu kentte bir çok yerde bulunan mağazalarını kapattı. Bu mağazalar şahsi olarak kişiler tarafından devralınarak tekrar faaliyetlerine devam etti. Ancak dükkanların isimlerinin önüne ‘Et balık’ yazılması görenlerin hala devlete ait Et ve Balık Kurumu’na ait işletmeler olmasına neden oldu.

BAŞKA ŞUBESİ YOK

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, “Et balık" adıyla satış yapan mağazaların Et ve Süt Kurumu’yla bir bağlantısının olmadığını söyledi.  Et ve Süt Kurumu'nun Adana-Ceyhan Yolu üzerinde bulunan kombinasının içerisindeki mağazasından başka bir şubesinin olmadığını anlatan Yağmur, Adana ve ülke genelinde halen "Et balık" adı altında satışlarına devam eden mağazaların, bu ismi kullanarak halkı yanılttığını belirtti.

TABELALAR İNDİRİLMEDİ

Yağmur, Et ve Balık Kurumu’na ait mağazaların kapatılmasına rağmen kapatılan yerlerin tabelalarının indirilmediğini anlattı. Et ve Süt Kurumu'nun kent merkezindeki çeşitli yerlerinde yer alan mağazalarının kapatıldığını hatırlatan Yağmur, "Bazı gözü açıklar adı değişmesine rağmen et balık tabelalarını indirmeyip değiştirerek, vatandaşlara et satışı yapmaya devam ediyor. Biz de gerekli çalışmalarımızı yaparak Et ve Süt Kurumu'na başvurduk. Bu konunun en kısa zamanda çözüme ulaştırılması gerekiyor" dedi.

TAKLİT LOGOLAR

Saruhan Yağmur, tabelalarda ki logoların taklit logo olduğunu savundu. Söz konusu mağazaların tabelalarındaki taklit logolarının kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Yağmur, "Adana'daki et balık adı altında satış yapan 4 mağazanın da Et ve Süt Kurumu ile herhangi bir alakası yok. İleride bu mağazalarda et konusunda yaşanacak sıkıntılar, Et ve Süt Kurumu'nun başını ağrıtır" ifadelerini kullandı.

MÜHÜRSÜZ ET ALMAYIN

Vatandaşlara tanıdıkları kasaplardan et alması konusunda uyarılarda bulunan Yağmur, "Üzerinde mühür bulunmayan, veteriner hekim onayı olmayan yerlerden et alınmaması gerekiyor. Vatandaşlarımız tanıdıkları kasaplardan etlerini alabilirler. Ucuz et almak için sağlıklarını tehlikeye atmasınlar. İlimizde ekiplerimiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile dirsek teması halindeler. İlimizde şarbon vakasına rastlanmadı. Vatandaşlarımız kebaplarını gönül rahatlığıyla yiyebilirler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 22:29

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER