Yağmura kısa süreliğine mola

Adana’da 3 günden buyana etkisini gösteren sağınak yağmur öğleden sonra yerini güneşli bir havaya bıraktı.

Yağmura kısa süreliğine mola

Yağmura kısa süreliğine mola

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 3 günden buyana etkisini gösteren sağınak yağmur öğleden sonra yerini güneşli bir havaya bıraktı.

Çukurova Bölgesi’nin genelinde yaşanan şiddetli yağmur ve kar hafta için de vatandaşları olumsuz etkiledi. Kimi yerler su baskınlarına maruz kaldı. Kimi ilçelerde ise aşırı kar yağışı nedeniyle vatandaşlar yolların kapanması nedeniyle mağdur oldu. Soğuk hava ve yağmur nedeniyle vatandaşlar en kalın kıyafetlerini giydi. Şemşiyelerini yanlarına alarak dışarıya çıktı. Şemsiyesi olmayan vatandaşlar ise, neredeyse her köşe başında satılan şemsiyecilerden şemsiye almak zorunda kaldı. Şemsiyeciler yağan yağmurun kendilerine bereket getirdiğini söyledi. Şemsiye satıcıları tanesi 5 ila 20 TL arasında sattıkları şemsiyelerin büyük bir bölümünü tükettiklerini belirtti.

Çarşıda gezen birçok vatandaş şemsiyelerini açarak dolaştı. Şemsiyesi olmayanlar ise, başlarına ya muşamba geçirip dolaştı ya da montlarının kapşunlarını başlarına taktı. Yağmur Cumartesi günü öğleden sonra yerini güneşli bir havaya bıraktı. Yağmurun dindiğini gören ve dışarıya çıkamayan birçok vatandaş çarşı merkezlerine akın etti. Hem yılbaşı alışverişlerini yapan vatandaşlar, hem de açan güneşli havanın tadını arkadaşlarıyla dolaşarak çıkarttı.

Öte yandan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü  hava tahminlerine göre 1 Ocak Pazar günü gök gürültülü ve yağmurlu bir hava Adana’ya hakim olacak. Pazartesi günüde beklenen yağışların ardından Salı ve Çarşamba günü ise havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Perşembe günü ise tekrar yağmurlu bir hava Adana’yı bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 16:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2