Yaman: Önceliğimiz insanlara yatırımdır

Mardin Valisi, Büyükşehir Belediyesi’nin MARMEK ile 47 bin kadına ulaşmayı hedeflediğini ifade etti

Yaman: Önceliğimiz insanlara yatırımdır

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan  Mustafa Yaman, şehirde kadınları önemseyen bir yapıda olduklarına değinirken, il genelinde 47 bin kadına bilgi ve becerilerini arttıracak meslek edindirme ve hobi kursları açacaklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde kadına yönelik çalışmalarıyla başarılı çalışmalara imza atıyor. Mardin’de 1 yıl içinde kadınlara has projeler ile ilgili birçok projenin ilk defa gerçekleşmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kadınların bilgi ve becerilerini arttıracak ve meslek edinmelerinin önünü açacak bir projeyi daha hayata geçiriyor. Bu bağlamda Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde meslek eğitim merkezi (MARMEK) açılıyor. Merkezde açılacak kursların yanı sıra kadınların taleplerini de gözeten bir yapıda farklı kurslar da açılabilecek. 47 bin kadının kurs görmesi planlanan merkez kendi alanında rekor bir rakamla hizmet vermiş olacak.

“KADINLARIMIZA

DEĞER VERİYORUZ”

 “İlimiz kadınlarımız için güzel projelerin can bulduğu örnek bir şehir oldu” ifadesini kullanan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan  Mustafa Yaman, “İlimiz her yönüyle gelişen ve değişen bir şehirdir. 1 yıl içinde hizmet rekoru kırdığımız şehrimizde insan odaklı çalışmalar ile de takdir topluyoruz. İnsana yatırım yapan bir belediyecilik anlayışıyla örnek olmaktayız. Kadınlarımızın hayata katılmaları ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarını hedefleyen projeler de Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmektedir. Bu konuda başarı kaydedecek bir çalışmaya daha start veriyoruz.” dedi.

 

“KURUMSAL BİR YAPIDA

KURSLARIMIZ AÇILACAK”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi’nin (MARMEK) hizmetlerine başlayacağını müjdeleyen Yaman, sözlerini şöyle bitirdi:

“Kısa süre önce açtığımız meslek edindirme kurslarına kadınlarımız yoğun bir ilgi göstermişti. Biz bu kursları daha kurumsal bir şekilde açmak istedik. Bu nedenle MARMEK’i kurduk. Kurslara gelmek isteyen kadınlarımız Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’na müracaat edebilirler. Bizler açtığımız kursların yanı sıra kadınlarımızın da talepleri ile farklı kurslarda açacağız. Bu yıl içinde kurslar ile 47 bin kadına ulaşacağız.”

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 15:30

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2