banner6

Yardımlar minik yürekleri ısıttı

“Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında toplanan malzemeler ihtiyaç sahibi miniklere dağıtıldı. Özellikle dağ köylerinde yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları için düzenlenen kampanya kapsamında hayır severler bu yılda mont-bot-atkı-eldiven ve bere yardımı yaptı.

Yardımlar minik  yürekleri ısıttı

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında toplanan malzemeler ihtiyaç sahibi miniklere dağıtıldı. Özellikle dağ köylerinde yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları için düzenlenen kampanya kapsamında hayır severler bu yılda mont-bot-atkı-eldiven ve bere yardımı yaptı.

 Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği, geleneksel hale getirdiği anlamlı “Çocuklar Üşümesin” kampanyasını bu yılda yeniledi.  Hasta çocuklar için düzenledikleri kampanyalarla adından sıkça söz ettiren ve başarılı çalışmalarıyla takdirleri üzerine toplamayı başaran Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği’nin geleneksel hale getirdiği “Çocuklar Üşümesin” kampanyası sona erdi. Toplanan malzemeler önce kolilere konuldu. Ardından ise, yollara düşüldü. Her zamanki gibi bu malzemeleri Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, kendi imkanlarıyla çocuklara ulaştırmak için yine seferber oldu.

KENDİ İMKANLARIYLA GÖTÜRDÜ

Koliler ile Adana Merkez Otogarı’na gelen Başkan Yücel, buradan Diyarbakır’a giden araca kolileri yükleyerek yola düştü. Yücel önce Diyarbakır’da ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelerin çocuklarının bulunduğu Azabali İlkokulu’na giderek minik öğrenciler buluştu. Sohbetlerin edildiği köy okulunda Yücel daha sonra minik öğrencilere hayır severlerin katkılarıyla toplanan mont-bot-atkı-eldiven ve bere gibi malzemeleri minik öğrencilere dağıttı. Minik öğrenciler aldıkları hediyeler karşısında mutluluklarını gizleyemedi. Ardından diğer köy okullarına giden Yücel, buralarda da minik öğrencileri sevindirdi. Batman İli’ne de giden Yücel burada da yardım malzemelerini dağıttı. 

 UMUT OLMAYA DEVAM EDİYORLAR

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bugüne kadar çok sayıda hasta çocuğa umut olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. Yücel, ellerindeki imkanlar doğrultusunda çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini aktardı. Son olarak Güneydoğu illerinde yaşayan dar gelirli ailelerin minik çocuklarına destek olmak için bir yardım kampanyası başlattıklarını  dile getiren Başkan Yücel, kampanyanın sona ermesiyle, topladıkları yardım malzemelerini kendi imkanları doğrultusunda tespit edilen okullarda dağıttıklarını anlattı. 

HAYALLER

 Dağ köylerinde yaşayan çocukların durumlarına dikkat çeken Başkan Yücel, “Her çocuk aynı şartlarda doğmuyor, büyümüyor maalesef. Hayatın tanıdığı fırsatlar eşit olmuyor, bazıları daha çok küçük yaşlarda tanışıyorlar zorluklarla. Doğu illerimizdeki çocukların halini hepimiz biliyoruz. Onlar kendi akranları gibi sıcacık servislerde okula gitmiyor, çeşit çeşit giysiler giymiyor, bir oyuncağını kırıp diğeriyle oynayamıyor. Okuyacak kitap bile bulamıyorlar belki de. Kışla, soğukla, yoksullukla daha büyük mücadele veriyorlar. Şu soğuk kış günlerinde, kışın kendini daha da sert gösterdiği doğu illerimizde okula giden yavrularımız üşümesin. Eğitimlerinden geri kalmasınlar. Okula hevesle gitsinler, geleceğe umutla baksınlar. Hayal kurmaktan korkmasınlar, vazgeçmesinler, belki de yeni bir ayakkabıdır şimdi onların hayali. Bu hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olalım ki daha büyük hayallerin temellerini atalım.” dedi

DUYARLI NESİL YETİŞTİRELİM

Başkan Yücel,projeleri hakkında bilgiler vererek şu ifadelere yer verdi;

“Dünyayı daha güzel bir yer yapacak olan onlar. İyilik bulaşıcıdır, biz şimdi onlara yardım eli uzatırsak onlarda ilerde çevrelerindeki insanlara yardım eli uzatır. Duyarlı bir nesil yetiştirelim hep birlikte. Doğu illerimizdeki köy okullarına ulaşarak öğrencilerin kışlık giyecek eldiven, atkı, bere, mont, bot ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanması. Gelin kalem tutan o minik elleri hep birlikte ısıtalım. Her çocuk bir umuttur, gelecektir, sevinçtir, hayallerdir. Çocuk içimizdeki iyiliktir. Ağrı, Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Kars illerinde ki köy okullarında eğitim gören çocukların yüzlerinde tebessüm olmak için kampanyamıza destek verin”  

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER