banner6

Yasağa aldırış etmediler, “sıcak” dediler

Adana’da hissedilir hava sıcaklığının 40 dereceyi bulması ve pandemi salgının etkisiyle Kurban Bayramı’nın ikinci günü cadde ve sokaklar boşaldı.    Dışarıya çıkan vatandaşlarda parklarda ağaç gölgeliklerinde serinlemeye çalışırken, yasak olmasına rağmen maske takmadıkları dikkatlerden kaçmadı.

Yasağa aldırış etmediler, “sıcak” dediler

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da hissedilir hava sıcaklığının 40 dereceyi bulması ve pandemi salgının etkisiyle Kurban Bayramı’nın ikinci günü cadde ve sokaklar boşaldı.    Dışarıya çıkan vatandaşlarda parklarda ağaç gölgeliklerinde serinlemeye çalışırken, yasak olmasına rağmen maske takmadıkları dikkatlerden kaçmadı.

Adana’da hava sıcaklığı insanları bunaltmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde yollar ve caddelerin büyük bir bölümü bomboş kaldı. Yollarda yalnız araçların seyir halinde olduğu görüldü. Dışarıya çıkan ve sıcaktan bunalan vatandaşlar parklardaki ağaç gölgeliklerinde oturdu. Ağaç gölgeliklerinde oturan kişiler sık sık su içerek ellerini yüzlerini yıkadı.

YASAĞA UYULMADI

Pandemi süreci nedeniyle kentte maske takma zorunluluğu getirildi. Bayram süresince maske takma zorunluluğu bulunurken vatandaşların büyük bir bölümünün yasağa uymadıkları objektiflerimize yansıdı. Maske takan kişilerin bazılarının ise maskeleri çenelerine indirerek dolaştıkları dikkatlerden kaçmadı.

KRİTİK İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın en kritik iller açıklamasında Adana’nın ismi de yer almıştı. Vaka sayısının arttığı kentte konuyla ilgili Adana Valiliği tarafından gerekli tedbirler alındı. Bayramdan önce toplantı yürüyüş ve basın açıklamaları bile yasaklandı. Bu yasağın ardından ise, bayram döneminde valilik tarafından maske takma zorunluluğunun olduğu duyuruldu.

CAMİLERDEN ANONSLAR YAPILIYOR

Adana’da bulunan camilerden pandemi konusunda sık sık anonslar yapılarak vatandaşların uyması gereken kurallar hatırlatıldı. Kurban kesmek için dışarıya çıkan vatandaşların büyük bölümünde maske takmadı. Havanın çok sıcak olduğunu belirten maske takmayan kişiler, “Hava sıcak. Maske taktığımızda nefes alamıyoruz. Çok terliyoruz” şeklinde yorumda bulundu.

UYARILAR

Kent içerisinde seyir halinde olan ulaşım araçlarının içerisinde oturan bazı kişilerinde maske takmadıkları görüldü. Bazı motosiklet kullanıcılarının da büyük bir bölümü maske takmamakta direnmeye devam ediyor. Yaşanan sürecin ciddiyetini fark edemeyen kişiler uyarılara da aldırış etmiyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER