banner6

Yaz Kuran kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitlerine hatim indirdi

Adana’nın Kozan ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle darbe sırasında yurdun çeşitli bölgelerinde direnirken şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşlar için yaz Kuran kursu öğrencileri tarafından hatim indirildi.

Yaz Kuran kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitlerine hatim indirdi

Yaz Kuran kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitlerine hatim indirdi

 


ADANA (İHA) - Adana’nın Kozan ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle darbe sırasında yurdun çeşitli bölgelerinde direnirken şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşlar için yaz Kuran kursu öğrencileri tarafından hatim indirildi.
Hastane Camii İmam Hatibi Bekir Kurt, Kuran Kursu Öğreticileri Şefik Ünal, Hacer Değirmenci ile 42 yaz Kuran kursu öğrencisi ve velilerinin katılımı ile 15 Temmuz’da şehit düşenlerin ruhları için hatim indirilerek dualar okundu.
İmam Bekir Kurt, "15 Temmuz gününde ülkemize hain bir darbe girişiminde bulundular. Onun da bugün senei devriyesi olması nedeniyle Kuran-ı Kerim öğrettiğimiz yavrularımıza biz önceden o şehitlerimizin ruhları için hatim indirdik. 15 Temmuz’u iyi anlamak lazım. 15 Temmuz sıradan bir girişim değildi. 15 Temmuz’da başarabilselerdi ülkemizi işgal edeceklerdi ve Allah muhafaza biz ne dinimizi ne ırzımızı ne vatanımızı ne bayrağımızı koruyamayacaktık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42