banner6

Yeşilay’da 100. yılın ayak sesleri

Toplumu ve gençliği zararlı alışkanlıklardan korumak için 99 yıldır çalışan Yeşilay, yaptığı çalışmalarla fark yaratıyor

Yeşilay’da 100. yılın ayak sesleri

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Kurulduğu 1920’den günümüze toplumu ve gençliği zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek, bilimsel metotlar kullanıp, tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten Yeşilay, 100. Yılına hazırlanıyor.

Yaptığı çalışmalarla her geçen gün fark yaratan önemli kuruluşlarımız arasında yer alan Yeşilay, yeni bir projeye daha imza attı. Okullarda verilen ilk ara tatilde gençlere yönelik stant çalışmalarının yanında “Sağlıklı Yaşam İçin Pedal Çevir” sloganı ile birlik bisiklet turları düzenleyerek gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yeşilay Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, “Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak okulların ilk ara tatil döneminde çocuklarımızı, vatandaşlarımızı bağımlılıklarla mücadele alanında bilinçlerini artırmak, koruyucu ve önleyici çalışmalar hakkında bilgilendirmek için çalışmalar yapıyoruz. 

Ayrıca Adana’da faaliyete geçirilen ‘Türkiye Yeşilay Cemiyeti Danışmanlık Merkezi’ ile ilgili bilgil veriyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde bir haftalık süre boyunca başta stant faaliyetleri olmak üzere sağlıklı yaşam için pedal çevir etkinliğimizle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Bütün yıl boyunca da bu etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Önümüzdeki yıl 100. Yılını kutlayacak olan Yeşilay’ın farklı etkinlikler ile sahalarda olmaya devam edeceğini belirten Aslanbaba, “Toplumumuzun ve gençliğimizin bedenen ve ahlaken çökmesine neden olan her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıkla mücadele etmeyi, değerlerine ve kültürüne bağlı sağlıklı nesiller yetiştirilmesini hedefleyen Yeşilay’ımız adeta gençliğin ve geleceğimizin teminatıdır. Yeşilay 7-24 durmaksızın çalışmalarına devam ediyor ve yaptığımız aslında yüzüncü yıl kutlamalarımızın ayak sesleridir. Bunlarla başlıyoruz ve 2020 Mart döneminde daha büyük organizasyonlarla devam edecek” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER