banner6

Yılbaşı çiçekçilerin yüzünü güldürdü

İnsanların duygularını en etkili şekilde anlatmada kullandıkları çiçekler, yılbaşında da en çok tercih edilen hediye oldu. Bununla birlikte çiçekçilerde yoğun bir mesai yaşandı.

Yılbaşı çiçekçilerin yüzünü güldürdü

Yılbaşı çiçekçilerin yüzünü güldürdü

 

ÖZEL HABER

SERHAT ŞANLI

ADANA (İLKHABER)-İnsanların duygularını en etkili şekilde anlatmada kullandıkları çiçekler, yılbaşında da en çok tercih edilen hediye oldu. Bununla birlikte çiçekçilerde yoğun bir mesai yaşandı.

Adanalı çiçekçiler yılbaşı gibi özel günlerde en anlamlı hediyenin çiçek olduğunu ve bu durumun vatandaşların çiçeklere ilgi gösterdiğini söyledi. Gösterilen bu ilgiden memnun olduklarını belirten çiçekçiler bu tür özel günlerde yoğunluk yaşıyor.

YOĞUNLUK VAR

Adana kent merkezinde çiçekçilik yapan Hüseyin Acar, özel günlerde çiçek satışlarında artış olduğunu belirterek, ‘Yılbaşı dolayısıyla yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnsanlar eşlerine, arkadaşlarına, anne babalarına, verilecek en güzel hediye olarak çiçek takdim ediyorlar. Yeni yıla sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyenin çiçek olduğunu söyleyebilirim. Bir yoğunluk içerisindeyiz. Yoğunuz, yorgun düşüyoruz ama tatlı bir yorgunluk. Yılbaşı dolayısıyla Murat abim ile birlikte 3kişiyi de yardımcı yanımıza aldık. Normal günlerde geçerli olan fiyatlarımıza yeni yıl dolayısıyla da olsa zam yapmadık. Buda müşterilerimizi memnun ediyor. Adana’da en ekonomik fiyatları uyguluyoruz diyebiliriz.’’ dedi.

İLK BULUŞMAYA

Eşine gül demeti yaptıran müşteri, eşinin gülü çok sevdiğini ve her yeni yıl başlangıcında kendisine özel çiçek demeti hazırlattığını söyledi.  Kız arkadaşına özel çiçekler ile yapılmış bir buket hazırlatan Fatih Kılıç, “Bu benim arkadaşım ile ilk yeni yıl buluşması olacak. Onun için özel bir buket hazırlattım. Umarım sever. Yeni yılın tüm insanlara sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Yeni yılda herkes sevdiklerine bir çiçek hediye etsin’’

EN GÜZEL HEDİYE ANNEME

Yeni yılda çocuklarda anneleri için çiçekçilerde yerini aldı. Yeni yılda sevgisini aldığı bir demet gül ifade eden Mustafa Küçük’de , “Annemi çok seviyorum. Bu güzel gül demeti ile ona sürpriz yapacağım. Tüm çocuklar benim gibi annelerine birer çiçek vererek onları sevindirsin”  ifadelerini kullandı.

HAVA MUHALEFETİ SATIŞLARI ETKİLEMEDİ

Çiçekçiler yağan yağmurun kendilerini olumsuz etkileyeceğini düşündüklerini belirtti. Ancak vatandaşların yağmurlu havayı dinlemeden çiçek almaya gelmelerinin kendilerini çok sevindirdiklerini dile getirdi. Çiçekçiler, “yılın belirli günlerinde zaten satış yapabiliyoruz. Diğer günlerde tek tük çiçek satışlarımız oluyor. Bizde bu özel günleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Lüks hediyeler almak yerine anlamı büyük olan güllere daha çok rağbet eden vatandaşlar var. Herkesin yeni yılını şimdiden kutluyoruz”  diye konuştular.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 16:20

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER