banner6

Yol daraldı, kaldırım genişledi

Adana Adnan Menderes Bulvarı’nda yol çalışması ve çevre düzenlemesi yapılmaya başlandı.

Yol daraldı, kaldırım genişledi

Yol daraldı, kaldırım genişledi

 

 

ÖZEL HABER

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Adnan Menderes Bulvarı’nda yol çalışması ve çevre düzenlemesi yapılmaya başlandı.

Özellikle yaz aylarında Seyhan Baraj Gölü kenarında olması nedeniyle kentin en fazla kullanılan bulvarlarından olan Adnan Menderes Bulvarı’nda yol çalışması başlatıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi de yapılmaya başlanan yolun bazı bölümlerinin daraltıldığı görüldü. Daraltılan yollardan alınan kısımlar ise kaldırım, yeşil alan ve yaya ya da bisiklet yolu olarak tasarlandığı öğrenildi.

İŞGALLERİN ÖNLENMESİ GEREKLİ

Özellikle hafta sonu trafiğinin aşırı yoğun olduğu ve park celplerinin yanı sıra yol kenarlarına bile araçların park ettiği bu yolun bazı kısımlarının daraltılması bir takım aksaklıkları beraberinde getirebilir şeklinde yorumlandı.  Trafik sorunun yaşana bileceği ön görülen yolun kaldırımları da vatandaşları endişelendiren bir diğer konu oldu. Yıllardan beri işgal altında olan ve baraj kenarına temiz bir hava almak için gelenlerin neredeyse kullanamadığı bu kaldırımların çok güzel bir şekilde genişletildiğini ancak bu geniş kaldırımlarında satıcılar tarafından işgal edilebilineceğini söyleyen vatandaşlar belediyenin bu konuya duyarlı olmasını istedi.

SORUN YAŞANMASIN

Vatandaşlar, yılın her mevsimi baraj kenarının kullanıldığını fakat satıcıların işgal ettikleri alanlar nedeniyle insanların sorunlar yaşandığını kaydetti. Yazın barajın içerisine kadar masa sandalye atılarak işgallerin genişletildiğini de vurgulayan vatandaşlar, “Belediye şimdi burayı yenilemekle güzel bir iş yapıyor ama bizleri endişelendiren konular var. Bunların başında işgal konusu geliyor tabiî ki . Bu işgallerin önüne geçebilecekler mi?. İkinci konu ise, yollar daraltıldı ve insanlar araçlarıyla bu alana geliyorlar. Çok kalabalık olduğu için yol kenarlarına araçlarını park etmeye çalışıyorlar. Yol daraltıldı. Hem trafik hem de bu parkları bu yol kaldırabilecek mi? Umarım projeyi hazırlayanlar bunları dikkate almışlardır. Yoksa yapılan güzelim emekler hep boşa gidecektir.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:45

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER