Yolu demir çubuklarla kapattı

Yolu demir çubuklarla kapattı

Bayram Bulut

 

ADANA (İLKHABER)-Adana’da tapulu arsasının parasını alamadığını ileri süren mal sahibi ara sokaktaki yolun bir bölümünü demirlerle çevirerek kapattı.

Yıllardan beri haberlere konu olan tapulu arsaların imarla birlikte yol olması ve ardından arsa bedelini alamadığı için yolların trafiğe kapatılması konusu Adana’da da yaşandı. Adana’nın merkez Sarıçam İlçesi’nde bulunan Kemal Paşa Mahallesi içerisinde bulunan bir ara sokakta imar gereği yol genişletildi. Genişletilen bu yolun içerisine giren arsanın sahibi arsasının bedelini alamadığını ileri sürerek yolun bir bölümünü trafiğe kapattı. Yolun bir bölümünün trafiğe kapatılması çevre esnafının ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

Sosyal medyada konuyla ilgili paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımları yapanlardan bir tanesi de Can Atıl isimli vatandaş oldu. Can Atıl yaptığı paylaşımda, “Burası Sarıçam Kemal Paşa Mahallesi. Resimde görmüş olduğunuz kapalı alan vatandaşın tapulu arsası. Sarıçam Belediyesi burayı yol yapıp sonrasında ödeme yapmadığı için arsa sahibi böyle bir çözüm buldu. Yol kapalı olduğu için sürekli kavgalar çıkıyor ve çevre esnaflar perişan oldu. Sarıçam Belediyesi yetkilileri bildikleri halde umursamıyolar. Biz vatandaş olarak bu sıkıntının çözüme kavuşmasını istiyoruz. Yetkililere özellikle sarıçam belediye başkanına duyurulur”  ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2