EMO’DAN ENERJİ SEMPOZYUMU

Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi tarafından 15-16 Ekim 2015 tarihleri arasında 8. “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu” düzenlenecek.

EMO’DAN ENERJİ SEMPOZYUMU
EMO’DAN ENERJİ SEMPOZYUMU
Bu içerik 1494 kez okundu.
Reklam

ADANA (İLKHABER) - EMO Adana Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mak, düzenleme kurulu toplantısının açılış konuşmasında “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu”nun Adana’da yapılacak olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Mak, bu sempozyumda konunun teknik yanı ile toplumsal yanını biraraya getirmeye çalışacaklarını ifade etti. AKP`nin TMMOB ile ilgili Torba yasa taslağına da değinen Mak, “Yalana, talana, yıkıma, TMMOB`un yok edilmesine izin vermeyeceğiz”diye konuştu.

KARALAR’DAN DESTEK

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yaptığı konuşmada, kendisinin de mühendis olduğunu ve MMO Adana Eski Şube Başkanı olarak görev yaptığını TMMOB‘a ve bağlı Odalara destek olacaklarını bu sempozyumda da EMO’nun yanında olduklarını ifade etti.

DOĞA KATLEDİLMEMELİ

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, “Yenilenebilir enerji kaynaklarını çok önemsiyoruz, Biz suyumuzun sonuna kadar kullanılmasını istedik ama niyetimiz bu şekilde bir doğa katli değildi, bu sempozyumda tüm yenilenebilir enerji türlerinin enine boyuna işleneceğini ve önemli bir yol alınacağını düşünüyorum” dedi.

SEMPOZYUMDA NELER OLACAK?

İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Belgin Türkay başkanlığında toplanan “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu” düzenleme kurulu, 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Adana’da yapılacak sempozyumun amaç ve kapsamı, yerinin, takviminin belirlenmesi, Sempozyum Yürütme ve Bilim Kurulunun Oluşturulması gibi konuları görüştü.

KATILIM YÜKSEK OLDU

“Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu” düzenleme kurulu toplantısına Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Başkan Yardımcısı Aydın Uslupehlivan, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgen, Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tümay, Mustafa Kemal Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup Hameş, Prof. Dr. Turgut İkiz, Yrd. Doç. Dr. Hacer Şekerci, Yrd. Doç. Dr. Bilal Gümüş, Yrd. Doç. Dr. Zehan Kesilmiş, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Teke, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, YK Üyeleri Bahadır Acar, Hüseyin Önder, İrfan Şenlik, İbrahim Aksöz, Erdal Apaçık, Abdullah Büyükışıklar, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Neriman Usta, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Cengiz Göltaş, EMO DEnetleme Kurulu Başkanı Giyasi Güngör, EMO Onur Kurulu Üyesi Tuncay Özkul, EMO Yönetim Kurulu Eski Başkanlarından Teoman Alptürk ve N. Bülent Damar, EMO YK Yedek Üyeleri Suat Türker, Mustafa Demirören, Oda Müdürü Emre Metin,  EMO Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Hatay Temsilcimiz Ali Doran, İskenderun Temsilmiz A. Bülent Bozdoğan, üyelerimiz ve sektör temsilcileri katıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti