Büyük onur!

Mardin Valisi Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, hastalara, bebeklere, çocuklara, yaşlı ve bakıma muhtaçlara ve öğrencilere karşı gösterdiği sevgiden dolayı yılın annesi seçildi
Bu haber 2017-05-19 18:28:03 eklenmiş ve 302 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

                      Adnan AVUKA           

                      MARDİN(İLKHABER) - Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, ın eşi Av. Gülseren Yaman  Mardin Gazeteciler Cemiyeti  ve ildeki bulunan kadın sivil toplum kuruluşları(STK) tarafından yılın annesi seçildi.

           Bayan Yaman, Mardin”de  başta hastalara, bebeklere, çocuklara, yaşlı ve bakıma muhtaçlara karşı gösterdiği duyarlılık ve fedakarlık gerekçesi ile “Yılın Annesi” seçildi.

             Mardin Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde, il ve ilçelerde  bulunan kadın sivil toplum kuruluşları, il  yapılan araştırma ve halkla  görüşmeler sonunda, her cumartesi ve pazar günleri zamanını  hasta vatandaşlara, bebeklere, çocuklara, yaşlı ve yardıma muhtaçlara ayıran, evinde çocukları, öğrencileri, kadınları ve yaşlıları ağırlayan Bayan Yaman’ın” Mardin’de  yılın annesi”  seçilmesine karar verdi.

           Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda  verilen kokteylde,  Bayan Yaman’ın ziyaret ettiği ve gezdiği yerlerin  fotoğraflarından oluşan bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Sinevizyon gösterileri yapılırken Bayan Yaman’ın gözyaşlarını tutmayarak  ağladığı fark edildi.

           Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Uz. Dr. Mehtap Bingül, Vali Eşi Avukat Gülseren Yaman’ın hizmetlerine yakından tanık olduğunu hatırlatarak, Yaman’ın Mardin için bir şans olduğunu söyledi.

        Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu  ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, 11 aydan beri Avukat Gülseren Yaman’ın sessiz ama yararlı, insanları kucaklayan, vatandaşların sorunlarıyla dertlenen, sevinçleriyle mutlulukları ile paylaşım, tutum ve davranışını dikkatle izlediklerini söyledi. Kadın sivil toplum temsilcileriyle ortak bir kararla Avukat Gülseren Yaman’ın “Yılın annesi” olarak belirlediklerini ifade eden Çelik, şunları dedi:

 “Vali Mustafa Yaman Mardin’e atandığı günden bu yana, eşi Avukat Gülseren Yaman’ın zamanın büyük bir bölümünü, evlerde yatan hastalar, yeni doğan bebeklerin,  çocukların, yaşlıların, öğrencilerin ve bakıma muhtaç ailelerin ziyaretlerine ayırdığını görüyoruz. Sinevizyonda izlediğiniz gibi, bir anne öz bebeğini böyle koklayabilir, bir anne, öz çocuğunu böyle kucağına alabilir, bir anne öz çocuğunu böyle sevgi ile kucaklayabilir. Bir kadın öz annesini, ablasını böyle candan sarabilir.  Bu sinevizyonu izlerken söz bitiyor, duygular ve bir annenin büyük yüreği, sevgisi, şefkati ortaya çıkıyor. Bana bu koca yürekli anneye plaket verme görev ve şansını veren kadın STK temsilcilerine teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun. Mardin’de “Yılın Annesi”    seçilen hanımefendiyi tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum.”

                                       İLK PLAKETİ ALDIM  

     Avukat Gülseren Yaman “  Vali eşi ve kamu görevlisi olarak 32 yıllık çalışma ve görev hayatında ilk defa böyle anlamlı bir günde, böyle anlamlı bir plaket aldığını ifade ederek, Vali eşi olarak yapması gerekenleri yaptığını söyledi.  Bayan Yaman, daha sonra şöyle konuştu:

Mardin şiir gibi bir şehir, yaşadıkça anlaşılır. Mardin bir şehirden fazla. Yaşadığımız şehrin insanların hizmet etmek, duygularına tercüman olmak bizim temel görevimiz. Kamu Kurum amirleri eşleri, işadamları eşleri ve Kadın  Sivil  Toplum Kuruluş temsilcilerinin içinde bulunduğu bir gönül elçileri grubu oluşturduk. Her yeni doğan bebeği ziyaret ediyor ve hediyemizi veriyoruz. İlçeleri, mahalleleri dolaşıyoruz. Avluları gibi gönülleri geniş olan insanlara konuk oluyoruz. Sorunları dinliyor ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken, yardıma muhtaç kişi ve ailelere destek olmak, dertleriyle dertlenmek, sevinçleriyle sevinmek ve sorunlara ufak dokunuşlarla çözüm bulmayı amaçlıyoruz. Bana layık görülen “ Yılın Annesi” plaketi, omuzuma kaldıramayacağım bir ağırlık yükledi. 32 yıllık görev hayatımda aldığım en değerli hediye ve ilk plakettir. Beni buna layık gören Mardin Gazeteciler Cemiyeti yönetimine ve kadın STK temsilcilerine teşekkür ediyorum.”

 

                                        23  BİN MEKTUP

          Vali Eşi Avukat Gülseren Yaman, il genelinde, ilk, orta ve liselerde eğitim gören öğrencilerin beklentilerini, yaşam şartlarını ve hayata bakış açılarını öğrenmek ve bazılarına destek olmak amacıyla başlattıkları “Vali Amcaya Mektup”  uygulamasına bu güne kadar 23 bin dolayında öğrencinin Valiye mektup yazdığını, mektup yazan her öğrenciye ulaşıldığını, bazı öğrencileri ise evlerinde ağırladıklarını belirtti. Yaman, Vali’nin kaç tabakta yemek yediğini, kel olup olmadığını, kızını sevip sevmediğini soran öğrencilerin bulunduğunu belirterek,” Nasıl yaşadığımızı merak edenler var. Pembe rengi seviyorum ve etek giyiyorum diye ince mesaj veren öğrenciler var. Gönül elçisi arkadaşlarımla hemen iletişime geçip mesajlara cevap veriyoruz. Mektupları hassasiyetle okuyup, cevap veriyoruz. Bazı öğrencileri evlerinde ziyaret ediyoruz, bazı öğrencileri de kendi evimizde misafir ediyoruz.“ diye konuştu.

                                KONAKTA KAHVALTI BULUŞMASI

   Vali konaklarının üç kişiye çok büyük geldiğine dikkat çeken Bayan Yaman, “ Vali konakları kocaman yapılıyor. Bu konaklar 3 kişiye çok büyük geliyor. Biz bu büyüklüğü çocukları, kadınları, öğrencileri kahvaltıya alarak dolduruyoruz. Bu hafta 50 köy öğretmeni ile birlikte kahvaltı yapacağız. 23 Nisan, 29 Ekim ve 19 Mayıs doğumluları tespit edip, bu anlamlı günlerde doğan çocuklar için doğum günü etkinlikleri yapıyoruz. Ufak dokunuşlarla,  sevgi ile bizleri kucaklayan, bize kapılarını ve gönüllerini açan halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Yediğimiz ekmeğin sebebi olan insanlara hizmet etmenin verdiği huzur her şeyin üzerindedir.” şeklinde konuştu.

         Gülseren Yaman’ın  “Yılın Annesi” kokteyline, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Müzeyyen Artık, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Şükran Ensari, Özle Eğitim ve Rehberlik Gerektiren Çocukları Koruma Derneği Başkanı Deniz Beşenk, Kızıltepe Aile Destek merkezi Müdürü Aslı Gülden Çiçek, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Sorumlusu Berna Yağcı, Yalım Aile Destek Merkezi Müdürü Aysu Gözü, Mardin İkizler Derneği Başkanı Sultan Özen, Mardin Üreten Kadın Derneği Başkanı Mine Çiçek ve   Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi Daire Başkanlığı çalışanları katıldı.

    Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi Daire Başkanlığı çalışanları hazırladıkları işlemeli nazar boncuğu broşu Avukat Gülseren Yaman’a hediye etti.

 Mardin üreten kadın derneği  başkanı Mine Çiçek kendi hazırladığı “Anne” şiiri bayan Yaman’a ve burada bulunan kadınlara okuyarak büyük alkış aldı.

Çekilen bir hatıra fotoğrafı ile tören son buldu.

 

        

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi