hediye patlayan kutu

Botaş’ın Ankara’ya taşınmasına tepki

‘Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Botaşspor’un yönetim merkezi yapılan genel kurul sonrasında Adana’dan Ankara’ya alınırken, kulüp yeni sezonda da maçlarını başkentte oynayacak.

Botaş’ın Ankara’ya taşınmasına tepki
Botaş’ın Ankara’ya taşınmasına tepki ilkhaber
Bu içerik 1048 kez okundu.

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Botaşspor’un merkezini Ankara’ya alması Adana’da basketbol sevenler tarafından kınandı. Özellikle Botaş’ın altyapısında oynayan çocuklar, aileleriyle birlikte eylem yapıp, ‘Geleceğimizi elimizden almayın. Botaş, Adana’nındır ve öyle kalmalı’ sloganları attı.

GELECEĞİMİZİ ELİMİZDEN ALMAYIN

Botaş’ın maçlarını oynadığı Menderes Spor Salonu önünde anne ve babalarıyla birlikte eylem yapan çocuk basketbolcular, üzerinde; ‘Botaş’ı Adana’dan koparamayın içimizi yakmayın’, ‘Emeklerimizin karşılığı bu mu?’, ‘Geleceğimizi elimizden almayın’, ‘Sen ben yok Botaşk var’ ifadelerinin yer aldığı dövizler açıp, “Botaş, sen bizim her şeyimizsin” şeklinde de sloganlar attı. Botaş’ın altyapısında oynayan çocukların, anne ve babalarıyla yaptığı eyleme Adanalı basketbol severler de destek verdi.

Veliler adına açıklamalarda bulunan Mehmet Fatih Say, ‘’Sahipsiz Adana’nın elinden bir yıldız kayıyor. Botaşspor doğup, büyüdüğü toprakları terk ediyor.  Botaşspor, yıllardır Adana’nın ve Adanalıların takımıdır, öyle de kalmalıdır. Botaşspor’u taşıma kararının anlamı; Adana’yı, Adanalıları ve Adana’da elde edilen başarıları hiç saymaktır.’’ Dedi.

Botaşspor’un, hem Türkiye, hem de Avrupa’da büyük başarılar elde etiğine vurgu yapan Say, açıklamasını şöyle sürdürdü;

BOTAŞSPOR BİR TUTKUDUR

‘’Botaşspor, Türkiye şampiyonluklarıyla çığır aşarak, bir çok basketbol takımının modeli olmuş ve sporcu adaylarının tercihi haline gelmiştir. Botaşspor’u faaliyetlerine başladığı, başarıdan başarıya koştuğu ve gücünü halktan aldığı Adanalıların karşısına ‘deplasman takımı’ olarak gelmesine izin verirseniz; bu kulübü hayata geçirenlerin, bu takımı finale taşıyanların, şampiyon yapanların içleri sızlar, canları acır. Unutmayın, Botaşsporlu hayal eder, inanır ve başarır. Botaşspor bir tutkudur. Bugünün küçükleri, Botaşspor’da yarının geleceğidir. Botaşspor’u Adana’dan koparmayın.’’

Açıklamaların ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama