İmar müjdesi

Çukurova Üniversitesi’ne yapılması planlanan yurt konusunda meclis gündemine gelen imar düzenlemesine ait komisyon raporu kabul edildi.
Bu haber 2017-10-12 19:20:40 eklenmiş ve 432 kez görüntülenmiştir.

İmar müjdesi

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı 4. Birleşimine ait meclis toplantısı düzenlendi. Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen oturama başkanlığı Meclis Başkanı Murat Cevheribucak yaptı.  Mecliste Çukurova Üniversitesi’nde yapılması planlanan öğrenci yurtlarına ait imar düzenlemesi oybirliği ile kabul edildi.

Mecliste gündem maddelerine geçilmeden önce, önceki  oturumlarda maddelerin oylaması sırasında bazı meclis üyelerinin lavabo ve benzeri ihtiyaçları için dışarı çıkmaları tartışmalara neden oldu. Bazı meclis üyeleri bu kişilerin lavaboya çıktı şeklinde notlar tutularak tutanağa geçirilmesini istedi. Ardında 20 gündem maddesinin yer aldığı oturumda bazı maddeler tekrar komisyona sevk edildi. Gündemin 11 ve 12 maddelerinde Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ve Balcalı Kampüsü  konusunda oldu.

YURT VE ONKOLOJİ BİNASI İÇİN İMAR DÜZENLEMESİ

Gündemin 11. Maddesi’nde Sarıçam İlçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Yerleşke Sahasına ait Sarıçam İlçe Belediye Meclisi’nin  07.12.2016 tarihli ve 95 sayılı kararı ile kabul edilen 1/1000ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ait komisyon raporu ve 12. Maddesi’nde ise Sarıçam İlçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü Yerleşkesi 17.5 hektar alanda hazırlanan ve Sarıçam İlçe Belediye Meclisi’nin 05.10.2017 tarihli ve 69 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ait komisyon raporu okundu.  Murat Cevheribucak 11. Madde’nin Onkoloji Hastanesi ile ilgili olduğunu belirtti. Gündemin 12. Maddesi ise öğrenciler için yapılacak yurtla ilgili olduğunu aktardı. Komisyon raporu yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

KOZAN VE İMAMOĞLU’NDA DOĞALGAZ ÇALIŞMASI

Gündemin 17. maddesi ise, belediye çalışanlarının sosyal denge tazminatına ait komisyon raporu oldu. Komisyon raporu yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi. 18. Madde de Aksagaz Dağıtım A.Ş. dağıtım bölgesi genişlemelerine ait komisyon raporu yar aldı. Bu komisyon raporuna göre ise, Kozan ve İmamoğlu’na doğalgaz çalışması yapılması yer aldı.  Bu gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin de oylanmasının ardından bir sonraki oturumun 13.10.2017 Cuma Günü saat 15:00’da yapılması kararlaştırıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi