Mardin’de Cumhuriyet resepsiyonu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Mardin Valiliği, Cumhuriyet Resepsiyonu düzenledi.

Mardin’de Cumhuriyet resepsiyonu
Mardin’de Cumhuriyet resepsiyonu ilkhaber
Bu içerik 514 kez okundu.
Reklam

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHBAER) - Mardin Valiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyon Erdoba Elegance Oteli’nde verildi. Cumhuriyet Resepsiyonu’na Mardin Valisi Mustafa Yaman ve eşi Avukat Gülseren Yaman davetlileri kapıda karşıladı.

Resepsiyona 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Altan Er, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Şehit aileleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Mardin ulusal ve yerel gazetelerin temsilcileri, ordu ve emniyet mensupları eşleri ile birlikte katıldı. Ayrıca dünyanın en uzun adamı unvanına sahip Sultan Kösen de resepsiyondaydı.

Resepsiyonda Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Eşi Avukat Gülseren Yaman davete katılan konuklar ile tek tek ilgilendi. Vali Mustafa Yaman, cumhuriyetin 94. yaşını kutlamanın verdiği onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek, "Bugün Türkiye, demokratikleşme, insan hakları ve özgürlükler konusunda attığı cesur adımlarla birçok coğrafyaya örnek olmuştur. Bu kazanımlarımızı gelecek nesillere zenginleştirerek taşımak, Türkiye Cumhuriyeti'nin gerçek sahibi olan hepimizin en önemli görevidir. Bu vesile ile cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz." dedi.

Resepsiyonda Müze Müdürlüğü ‘Reyhani Saz Grubu’ eserleri ile katılımcılara müzik ziyafeti sundu.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Beyin damar hastalıklarından ölümler trafik kazalarından 2 kat fazla
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti
Fikret Yeni’den, rakibi Akay’a açık oturum daveti