Ersoy: Total dişsizlik bazı ülkede engelli sayılıyor

Adana Diş Hekimleri Odası YK Üyesi Dr. Dt. Metin Ersoy, total dişsizliğin birçok ülkede engelli sayıldığına dikkat çekerek, o ülkelerde yerli olmak koşuluyla implant ücretlerinin devlet tarafından karşılandığını söyledi.

Ersoy: Total dişsizlik bazı ülkede engelli sayılıyor
Ersoy: Total dişsizlik bazı ülkede engelli sayılıyor ilkhaber
Bu içerik 745 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) - Adana Diş Hekimleri Odası ve TDB Akademi ile birlikte gerçekleştirilen bilimsel toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Diş Hekimleri Odası YK Üyesi Dr.Dt. Metin Ersoy, “Avrupa da birçok ülkede total dişsizlik engelli sayıldığı gibi yerli olmak koşuluyla implant ücretlerinin devlet tarafından karşılandığını biliyoruz. Hem halkımızın hem de muayehanelerimiz için iyi olacağını düşündüğümüz bu uygulamaların Türkiye’de de yaşama geçmesi için çalışmalara başladık. TDB Başkanlık toplantısında bulunan oda başkanımız Dt. Fatih Güler bu konuyu orada dile getirecek. Değişen teknoloji ile birlikte tüm yenilikleri siz meslektaşlarımıza aktarmaya devam edeceğiz. İmplant uygulamasında kalıcı başarıyı yakalayabilmek için hastaya yararlı olan uygulamaları en sağlıklı, endoğru bir şekilde, en uygun bir teknikle uygulamaktır. Bu konuda deneyimlerini bizlerle paylaşacak olan değerli hocamıza şimdiden şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

DR. DT. YILDIZ, “İDEAL TEKNOLOJİDEN YARARLANMAK LAZIM”

 

 

 

İmplant tedavisinde güncel uygulamaları yapabilmek için ideal teknolojilerden yararlanmak gerektiğini söyleyerek seminer veren Dr. Dt. Cem Yıldız, İmplant Cerrahisinde Kemik Ogmentasyon İşlemleri; ‘Klinik Enkasyonlar’, ‘Tedavi Sürecinde Zamanlama’, ‘Cerrahi Teknikler’ ve ‘Kanıta Dayalı Sonuçlar’ konularında seminer verdi. İmplant sürecinin bir takım oyunu olduğunuda ifade eden Dr. Dt. Cem Yıldız, implant uygulaması yaptıracak hastalara uyarıda bulunarak hekimlerinin uygulayacağı yol haritasına mutlaka uymaları gerekir. Hekime her türlü soruyu çekinmeden sormalı, iki taraf implant uygulamasında hemfikir olmalıdır.” Diye konuştu.

 

 

Seminer, katılımcı diş hekimlerinin merak ettiği soruların yanıt bulması ile sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti