Mardin basketbol şölenine hazır

Mardin, PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası’na hazır.

Mardin basketbol şölenine hazır
Mardin basketbol şölenine hazır ilkhaber
Bu içerik 1304 kez okundu.

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- “Dinlerin ve dillerin buluştuğu tarihi hoşgörü kenti” olarak anılan, dünya gündeminde “huzurun ve güvenin şehri” olarak yer alan Mardin, tarihinde ilk kez böylesine üst düzey bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Avrupa’da fırtına gibi esen takımlar 21-25 Şubat tarihleri arasında Mardin’de PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası’nı kazanmak için ter dökecek. Yakındoğu Üniversitesi, Botaşspor, Hatay Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe, Abdullah Gül Üniversitesi, Çukurova Basketbol, Beşiktaş ve Mersin Büyükşehir Belediyespor takımlarının yer aldığı Türkiye Kupası karşılaşmaları Artuklu Spor Salonu’nda yapılacak.

Mardin’de büyük bir heyecanla beklenen PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası müsabakaları için Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Spor Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile Spor Bakanlığı’ndan üst düzey yöneticilerin şehre geleceği açıklandı.

5 gün sürecek müsabakalar için titiz bir çalışma yaptıklarını açıklayan Mardin Valiliği, Mardin PTT Baş Müdürlüğü ile birlikte organizasyonun hatasız ve eksiksiz yapılması konusunda iş birliği içinde olduklarını bildirdi.

Mardin PTT Baş Müdürü Abdulkadir Karaboğa ise bu büyük organizasyonun Mardin’e yakışan bir şekilde yapılması için büyük gayret içinde olduklarını dile getirerek, “Sayın Valimizin desteği ile tüm hazırlıklarımızı yaptık. Turnuvaya katılacak 8 takımın geliş-gidişleri, konaklamaları ve müsabakaların sorunsuz oynanması için her şey hazır. Dinlerin ve dillerin buluştuğu hoşgörü kenti Mardin, tüm ülkenin izleyeceği bu önemli turnuvayı en güzel şekilde gerçekleştirecektir. Mardin halkı da tarihin en önemli spor organizasyonunu izlemek için heyecan içinde beklemekte. Bu muhteşem basketbol ziyafeti Mardin sporunun çıkış noktası olacaktır.” dedi.

Bu arada Türkiye Basketbol Federasyonu, PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası’nda görev yapacak hakemleri de açıkladı. Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre turnuvada görev yapacak 1’i kadın 12 hakem şöyle:

Ali Köseoğlu, Hüseyin Çelik, İbrahim Altıntaş, Murat Ciner, Orhan Çağrı Hekimoğlu, Orkun Yurttaş, Sami Özel, Sinem Tetik, Süleyman Dağder Dağlı, Tunçtan Durmuşcan, Turgut Işık ve Uğur Özen

PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası müsabakaları TRTSpor’dan yayınlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti