“Merak eder seni bu küçük kalbim”

Suriye’nin Afrin kentine yönelik olarak başlatılan; ‘Zeytin Dalı Harekatı’ tüm hızıyla devam ederken, terör örgütüne de darbe üstüne darbe vuruluyor. Zorlu arazi koşullarında kahramanca savaşan Türk askerine, bir destek de Adana’daki minik öğrencilerden geldi. Minikler, kağıt ve kalemi ellerine alıp, kahraman Mehmetçiklere mektup yazıp hediye göndererek, onlara moral vermeye çalıştı. Emir Çağan Yarlığaç adlı bir öğrencinin yazdığı; “Merak eder seni bu küçük kalbim” dizesi de duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

“Merak eder seni bu küçük kalbim”
“Merak eder seni bu küçük kalbim” ilkhaber
Bu içerik 1909 kez okundu.
Reklam

TEVFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA – Türk Silahlı Kuvvetleri’nce terör örgütü PKK/PYD-YGP’ye yönelik olarak Suriye’nin Afrin kentinde başlattığı;  ‘Zeytin Dalı Harekatı’ devam ediyor. Zorlu arazi ve doğa koşullarına rağmen kararlılıkla ilerleyen Türk askeri, örgüte darbe üstüne darbe vuruyor. Kahraman Mehmetçiklere, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Adana’dan da destek yağıyor. Minik öğrenciler, ellerine kağıt kalem alıp Mehmetçiklere moral vermek için mektup yazdı, onlara çeşitli hediyeler gönderdi.

 

SINIR ÖTESİNE ‘MEKTUP’ VAR

‘Zeytin Dalı Harekatı’ tüm hızıyla devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e ilerleyişi de sürüyor. Teröre ağır darbe vurulurken, harekata katılan askerlere de Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Adana’dan da destek yağıyor. Mehmet Bedia Kipri İlkokulu öğrencileri, harekata katılan Türk askerlerine destek ve moral vermek için ellerine kağıt ve kalemi alıp mektup yazdı.

 

MEHMETÇİĞE: SİZİ ÇOK SEVİYORUZ

Okul yönetimi ve velilerin öncülüğünde 2A, 2F, 2C ve 4A sınıfı öğrencileri evlerinde yaptıkları resimlerle şiirleri öğretmenlerine teslim etti. Bununla yetinmeyen çocuklar, üzerine; ‘Mehmet ağabeylerimize’ ifadesini yazdıkları zarfın içine mektuplarla birlikte küçük hediyeler de koydu. Ellerinden Türk bayrağını bir an olsun düşürmeyen öğrenciler, “Mehmetçik ağabeylerimiz sizi çok seviyoruz” diye mesaj da göndermeyi ihmal etmedi.

 

BİZE GÜZEL HABERLER GETİRİN

Emir Çağan Yarlığaç adlı bir öğrenci; her bir satır başının tek bir harfe denk gelecek şekilde; ‘Mehmetçik Abim’ vurgusunu oluşturduğu şiirinde; “Merak eder seni bu küçük kalbim. Ey Mehmetçik abim, harika askerlersiniz. Mum gibi ışıldar gözleriniz. Ey kahraman Türk askeri, taşlardan dikkatli geçin. Çiçekli yollar sizin olsun. İstemem size kötü bir şey olsun. Kayalar sizin siperiniz olsun, Allah yardımcınız olsun. Bize güzel haberler getirin, insanlık sizin olsun. Mehmetçik abim, kahraman askerimizsiniz” yazması dikkat çekti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"