Gök: Gençler sadece geleceğin değil, bugünün de sahibidir

Genç MÜSİAD Adana Başkanı M. Veysel Gök, hayata ‘Ahilik Kültürü ile yoğrulmuş Anadolu Ocağı’nın bir ferdi olarak baktıklarını belirterek, “Sadece geleceğin değil, bugünün de sahibi olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. İnançta Fatih’i, cesarette Yavuz’u, yenilikte Davut’u, hoşgörüde Mevlana’yı örnek alıyoruz.” dedi.

Gök: Gençler sadece geleceğin değil, bugünün de sahibidir
Gök: Gençler sadece geleceğin değil, bugünün de sahibidir ilkhaber
Bu içerik 483 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) - Genç MÜSİAD Adana’nın Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ı konuk ettiği toplantının açılışında konuşan Gök, “Kapımız, bayrak, vatan, millet ve İslam aşkıyla bütünleşen herkese açık. İş dünyasındaki yürüyüşümüzü manevi değerlere sahip çıkarak sürdüreceğiz. Bugün, ‘Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik’ benzeri etkinliklerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.   

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak da “Yoğun iş temposuna dalıp aileyi ihmal etmek başarı getirmez. MÜSİAD olarak işimizi geliştirmeye yönelik toplantı öve eğitimlere aile ilişkilerimizi geliştirecek, manevi dünyamızı zenginleştirecek faaliyetler ekliyoruz. Toplumun özünü aile oluşturuyor. Birbirine bağlı, manevi değerlere sahip sağlıklı aileler güçlü toplumu oluşturur. Mazlumun yanında olacak, güçlü devletler de ancak böyle ailelerle mümkün olabilir.” dedi.

KONFERANSA BÜYÜK İLGİ

Yüreğir Kültür Merkezi’nde yüzlerce davetlinin katıldığı ‘Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik’ etkinliğinde Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, sunumunu aile içerisinde kadın erkek ilişkileri ve çocuk yetiştirmeye ayırdı. Aile fertlerinin birbirlerine ayırdıkları zamanın kısaldığını, bunun da sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkat çeken Aslanhan, “Eşinizle rekabete girişmeyin. Birlikte hareket edin. Çocuklarınızla teması artırın. Onları dinleyin, Oyunlarına ortak olun. Allah’ın bir evin rızkını, bereketini, karı-koca arasındaki muhabbete gizlediğini unutmayın.” uyarısında bulundu.

Büyük ilgi gören konferansta Genç MÜSİAD Adana Başkanı M. Veysel Gök de günün anısına Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a plaket verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip  kalkınmasına büyük önem veriyoruz
Vali Demirtaş: Yüreğir'in gelişip kalkınmasına büyük önem veriyoruz
ATB Yöneticilerinden Akay ve  Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti
ATB Yöneticilerinden Akay ve Uludağ’a ‘Hayırlı olsun’ ziyareti