Dünya gençliği Türkiye’de buluşuyor

Çağdaş Ak, yaptığı açıklamada, Dünya gençliğinin, 17-23 Mart tarihleri arasında emperyalizmin sömürücülüğüne karşı Türkiye'de buluşacağını söyledi.

Dünya gençliği Türkiye’de buluşuyor
Dünya gençliği Türkiye’de buluşuyor ilkhaber
Bu içerik 421 kez okundu.
Reklam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Adana İl Başkanı Çağdaş Ak, Ulusal Gençlik buluşmaları kapsamında 17 -23 tarihleri arasında dünya gençliğinin İstanbul’da bir araya geleceğini belirtti.

Çağdaş Ak, yaptığı açıklamada, Dünya gençliğinin, 17-23 Mart tarihleri arasında emperyalizmin sömürücülüğüne karşı Türkiye'de buluşacağını söyledi. Tüm Adana halkını buluşmaya davet eden Ak,  “Emperyalist saldırganlığa, teröre karşı düzenlediğimiz Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik buluşmamıza sayılı günler kaldı. 25 ülkenin gençliği farklı dillerde konuşacak ama aynı şeyi söyleyecek. Türk Gençliği emperyalizmle mücadelenin en ön safındadır. Çanakkale'de emperyalizme meydan okumuştuk. Ordumuz Mustafa Kemal ruhu ile insanlık mücadelesinin en ön cephesinde savaşıyor. Dünyanın emperyalizme karşı baş kaldıran gençliği de Mehmetçiğin yanında insanlık mücadelesinde yerini almakta. Bu amaçla Dünya Gençliği 18 Mart da Bakırköy'de buluşuyor” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"