Minnettarız

TÜED Adana Şube Başkanı, Çanakkale Şehitleri önünde saygıyla eğildiklerini belirtti ve genel kurullarına katılan üyelerine teşekkür etti:

Minnettarız
Minnettarız ilkhaber
Bu içerik 262 kez okundu.
Reklam

ADANA (İLKHABER) – Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde de saygıyla andıklarını ve ülkemizi kuşatan düşman askerlerine Türk Milleti’nin uyanışını enjekte eden ve düşmanı bozguna uğratıp bağımsızlı ilan eden büyük insan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitleri unutmadıklarını ifade ederek,” Onlara minnettarız.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanında ve dış temsilciliklerinde yarın kutlanacak olan 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ni 103. yıldönümü nedeniyle yönetim kurulu üyeleri Yaşar Tekin, Mustafa Kastalmış, Sabahattin Metiner ve Sabit Bakıner ile birlikte bir mesaj yayınlayan İyiyürek, şu ifadeleri kullandı:

“ Yarın, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nü bir kez daha idrak edeceğiz. Bilindiği üzere, Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun 7’den 70’e şahlanışının destanıdır.

Ülkenin dört bir yanını kuşatan, masum insanları katleden, güzel ülkemizin yağmalamaya çalışan düşmanlara karşı verilen mücadelede tüm dünya Türk ulusunun asla bölünemeyeceğini bir kez daha gördü.   Türkü, Laz’ı, Çerkez’i, Türkmen’i, Kürt’ü, Alevi ve Sünni’siyle tek nefes, tek yürek, tek yumruk olan Türk ulusu büyüklüğünü bir kez daha Dünya’ya ilan etmiştir.

Türkleri tanıyamayan, düşman güçleri Seddrülbahir, Conkbayırı ve Arıburnu’nda dünya döndükçe unutamayacakları bir yenilgi alarak arkalarına bakamadan güzelim ülkemizi terk etmişlerdir.  Bu savaşta 250 bin evladımızı şehit verdik. Mustafa Kemal’in komutasındaki kahraman askerlerimizin imanlı, inançlı ve bükülemez birliği karşısında ağır kayıp vererek yenilgiyle tanışan İngilizler, Anzak ve Fransız kuvvetleri sonunda çareyi ülkemizden ayrılmakta bulmuştur.

Bu vesileyle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümünde birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlayan, bizlere eşsiz bir vatan emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşları ile vatanımız uğrunda canını feda eden diğer tüm şehitlerimizi minnet, sevgi, saygı ve rahmetle bir kez anıyoruz. Ruhları şad olsun.”

“DURMAYACAĞIZ”

11 Mart’ta yaptıkları 14. Olağan Genel Kurul’u da değerlendiren İyiyürek, bu kongreden de zaferle çıktıklarını belirterek,” Bizlere destek olan, değerli vakitlerini ayıran ve oylarını kullanmaya gelen üyelerimize de minnettarız.” dedi. Yeni ufuklara yelken açmak için çıktıkları yolda durmadan yürüyeceklerini belirten İyiyürek, şunları dedi:

“Ekibimizle birlikte her zaman emeklinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Katkılarımız artarak devam edecek. Her zaman emeklinin yanındayız. Şimdiki hedefimiz öncelikle Yumurtalık’ta bir dinlenme tesisi yapabilmek. Bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Gezilerimizi sıklaştıracağız. Afyon’da termal tesis yapmak için ön protokol yaptığımız 23 dönümlük arsa artık bizim. Oraya emeklilerimiz için çok güzel bir tesis yapacağız. Allah izin verirse, 2020’de tesis hizmete girecek. Tesislerin yapılması için parasal desteğimiz sürecek. Üyelerimize ve onların çocukları ya da torunları için sünnetlerinde, düğün gibi etkinliklerde daha ucuza temin etmek için yardımlarımız sürecek.

Kısacası, önümüzde çok uzun bir 3 yıl var. Bu süreyi emeklilerimizin yüksek menfaatleri için en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bizlere destek olan üyelerimize tekrar teşekkürü borç bilir, herkese sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi