Adana’ya 32 eser

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova Belediyesi’nin 32 eser açılışına katıldı.

Adana’ya 32 eser
Adana’ya 32 eser ilkhaber
Bu içerik 533 kez okundu.
Reklam

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Yurt Mahallesi’nde yapılan açılış töreninde; Çanakkale Şehitleri Parkı, Atatürk Öğrenci Yurdu, 100. Yıl Modern Pazar Yeri, Planetaryum ve Gözlemevi, Hemşeri Dernekleri Kampüsü, Çukurova’nın 3. Kütüphanesi, Bülent Ecevit Sanat Parkı, Atatürk Kadın Yaşam Köyü, huzurevleri kapalı semt pazarı, kadın sohbet ve dayanışma evleri, emekli dinlenme evleri, semt kreşleri ve 8 parkın açılışı yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 32 önemli hizmetin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

İleriki süreçte yeni açılışların olacağı müjdesini de veren Çetin; ” Mütevazı toplu açılış törenimizi mitinge çevirmişsiniz. Program için hazırladığımız tanıtım filmini kısa tutmalarını istedim. Ancak, 4 yılda yaptıklarımızı anlata anlata bitiremiyoruz. Hemşerilerimiz bizim belediyecilik anlayışımızı çok iyi biliyor. Bu 4'ncü büyük açılış töreni. İlkini belediye başkanlığını kazandığımızın 7'nci ayında yaptık. Her yıl toplu açılışlar yaptık. Bu açılışların 5'ncisini 30 mart 2019 seçimlerinden hemen öncesinde yapacağız" dedi.

Her hafta halk ile bir araya gelip toplantılar yaptığına değinen Çetin, sözlerine şöyle devam etti;

“Her hafta sizlerin karşınıza çıktık. Sorunlarınızı dinledik. Sizlerle güldük sizlerle ağladık. Sabah saat 06.00 toplantılarında vatandaşlarımızla buluştuk. Her mahallemizde bu toplantıları gerçekleştirdik. Kapı kapı dolaştık. Çukurova'nın her köşesindeki sorunların hepsini çözdük. 32 toplu tesisin açılışına yapacağız. Başkaları gibi hayali açılışlar değil, emekçiyi, anne babayı düşünen halka dokunan hizmetler hepsi.

Elimizden makası geldiğimiz günden beri hiç düşürmedik. Ben iddia ediyorum bu bir Türkiye rekorudur. Artık sabah açılışlarını son bir buçuk durdurduk ki Genel Başkanımızla yapalım. Benim belediye başkanlığından en çok zevk aldığım zamanlar vatandaşlarla birlikte olduğum zamanlar. Biz hiç bir zaman partizanlık yapmadık. Adaletli eşit hizmet götürmeye çalıştık. Yapılan kamuoyu yoklamalarında hep en başarılı belediye ve belediye başkanı olarak çıktık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na buradan bir söz vermek istiyorum Biz size söz veriyoruz. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Zaferi’nin önemine değinerek; “Bugün özel bir gün. 18 Mart Şehitler günü. Çanakkale Zaferi’nin de 103. yıldönümüdür. Çanakkale Savaşı, sadece bizim tarihimizin değil, dünya savaş tarihinin de önemli dönüm noktalarından birisidir. Yedi düvele karşı olağanüstü mücadele verilmiştir. Bütün imkansızlıklar içerisinde Çanakkale’de mücadele verilmiştir. Çanakkale Geçilmez destanı 18 Martta yazılmıştır. Yedi düvel modern silahlar ile Çanakkale’ye geldi, fakat Çanakkale’yi göğsü imanla dolu şehitlerimiz ve gazilerimiz buna izin vermedi. Onları sevgiyle, saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyoruz. Aramızda şehit ailelerimiz var. Onlara da selamlarımızı, saygılarımızı gönderiyoruz” dedi.

Afrin'de terör örgütü PKK/PYD-YPG ile mücadele eden Türk askerini selamlan Kılıçdaroğlu; “Bugün Afrin’de mücadele eden kahraman ordumuza, tarihin her döneminde güvendik, yine güveniyoruz. Ordu bu ülkenin olurudur. Bir ülkenin namusudur. O nedenle güvenliğimizi sağlayan, Türkiye’nin güvenliği için, bayrağı için mücadele veren kahraman ordumuza da şükranlarımızı gönderiyoruz” şeklinde konuştu

Çanakkale Savaşı’na Adanalıların büyük katkı sağladığına değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çanakkale’nin bir başka özelliği milli kurtuluş savaşımızın ön sözü olmasıdır. Çanakkale Savaşı, Gazi Mustafa Kemal’in kendisini ilk kez gösterdiği bir savaştır. Dolayısıyla, Çanakkale mücadelesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı ulusal kurtuluş savaşının başlangıcıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57. Alaya; “Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” demiştir. Niçin? Vatan için. Bayrak için. Güzel Türkiye için. Gelecekteki çocuklarımız özgür bir ülkede bayraklarının altında rahat yaşasınlar diye. Ve o mücadele Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkış mücadelesinin başlangıcıdır.

ADANA ÇANAKKALE ZAFERİ’NE BÜYÜK KATKI SAĞLADI

Çanakkale Savaşı’na en büyük katkıyı veren illerden birisi de Adana’dır. Adanalılar ne kadar gurur duysalar o kadar azdır. Çanakkale’de Adana Bayırı adında bir yer vardır. Adana Bayırında yaklaşık 800 şehit var. Buradan bütün şehitlerimizi sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 16 Mart 1923’te Adana’da şöyle diyor; “Mutlaka şu veya bu sebepler için milleti savaşa sürüklemek taraftarı değilim. Savaş zaruri ve hayati olmalıdır. Hakiki düşüncem şudur; Milleti savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. Öldüreceğiz diyenlere karşı, ölmeyeceğiz diye harbe girebiliriz. Ancak ulusun, milletin hayatı tehlikeye girmedikçe savaş bir cinayettir”.

BELEDİYELERE MESAJ

Bütün belediyelerimize açık ve net iki talimatım var. Birincisi; belediye başkanlığını kazandığınız andan itibaren artık sadece bir partinin değil tüm beldenin belediye başkanısınız. Hiçbir ayırım yapmadan herkesi kucaklayacaksınız. Belediye Başkanı, beldenin seçimle gelmiş amiridir. Ayrım yapılmaz.

İkinci talimatım da; her belediye başkanı, yaptığı tüm harcamaların hesabını belde halkına verecek. Dolayısıyla sizin ödediğiniz vergilerle hizmet yapılıyor. O zaman vatandaşa yaptığınız her işin kaça mal olduğunu, hangi bütçe imkanlarıyla yaptığınızı anlatacaksınız. Bir belediye başkanı aynı zamanda ahlak abidesi olacak. Her kuruşunun hesabını verecek ve halka hizmet için yapacak. Kreş yapacak çocuklarımız gitsin, emekliler için yer yapacak, kadınlar için yer yapacak.

“GÖREVİNİZ HALKA HİZMETTİR”

Belediye başkanlarımız yurt yapıyorlar her türlü imkanı sağlıyorlar. Üniversite öğrencilerine ve diğer öğrencilere yurt yapacağız. Oraya gidecek, okuyacaklar, etkinlikler yapacaklar. Üniversitelerine gidecekler ve Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunacaklar. Belediye başkanlarının görevi belde halkına hizmet etmektir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇÜTAM’ın konusu Yakut  Türkleri ve dilleri oldu
ÇÜTAM’ın konusu Yakut Türkleri ve dilleri oldu
"Kentsel dönüşümde kırmızı çizgimiz, hak kaybının olmaması"