Çocukları gölge oyunları ile eğlendi

Artuklu Belediyesi, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında finale kalan ve 2. Olan “Game Of Gölge” ekibini Artuklu öğrencileriyle buluşturdu.

Çocukları gölge oyunları ile eğlendi
Çocukları gölge oyunları ile eğlendi ilkhaber
Bu içerik 450 kez okundu.
Reklam

ADNAN AVUKA

MARDİN-Artuklu Belediyesi, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında finale kalan ve 2. Olan  “Game Of Gölge” ekibini Artuklu öğrencileriyle buluşturdu.

5 gün süren etkinlik kapsamında “Game Of Gölge” ekibi gölge oyunlarını İlçenin 10 okulunda sergiledi.

Selahattin Eyyübi İlkokulu, Yalım Ortaokulu, Toki İlkokulu, Hacı Hamdiye Özdemir Ortaokulu, Abdülkadir Tutaşı İlkokulu, 13 Mart İlkokulu, Noter Cevdet Altun İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Eryeri İlkokulu ve 75. Yıl İMKB Ortaokulu’nda sergilenen oyunları yüzlerce öğrenci izledi.

“Mardin’de Çok Sıcak Karşılandık”

 

Gösteriyi izleyen öğrenciler oldukça keyifli vakit geçirdi. Artuklu Belediyesi’nin daveti üzerine Mardin’e gelen 3 kardeşten oluşan “Game Of Gölge” ekibinden Hasan Şahin şunları söyledi: “Buraya gelmekten ve Mardinli öğrencilerle buluşmaktan inanılmaz keyif aldık. Artuklu Belediyesi’ne bu davetleri için teşekkür etmek istiyorum. Bizleri çok sıcak karşıladılar ve çok güzel ağırladılar. Sanki yıllardır burada yaşıyormuş gibi hissettik. Öğrencilerin oyunlara katılımı ve ilgilisi büyüktü. Bu da bizi memnun etti. “ diyerek Mardin insanın sıcaklığına ve misafirperverliğine hayran kaldıklarını ifade etti. Hasan Şahin “Bizlerle sofralarını paylaştılar. İstanbul’a oranla Mardin değerlerini, sıcaklığını hiç kaybetmemiş bir şehir. Mardin’e tekrar gelmeyi çok isteriz. “ dedi.

Gölge oyunlarını çok sevdiklerini ve çok eğlendiklerini ifade eden öğrenciler, Game Of Gölge ekibini kendileriyle buluşturduğu için Artuklu Belediyesi’ne ve Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’e teşekkür ederek bu tarz etkinliklerin sürmesini istediklerini ifade ettiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi