İhanet topraktan çıktı!

Adana polisi, KKTC’de hukuk eğitimi alan H.K.’nın, proje terör örgütü ‘FETÖ/PDY’nin, ‘asker imamı’ olduğunu tespit etti. Polisin kendisini aradığını öğrenen H.K., emniyete gidip teslim oldu. Örgütü yeniden ayağa kaldırmak için aktif rol üstlenenleri tek tek veren H.K., yine örgütün seçkin kişilere verip, onları önemsediğini göstermek için bizzat teröristbaşı Gülen’in imzalayıp, Pensilvanya’dan gönderdiği kol saatlerinin yerini de gösterdi. Polis, kazma kürek alıp dağa tırmandı; saatleri de toprağa gömüldüğü yerden çıkarttı.

İhanet topraktan çıktı!
İhanet topraktan çıktı! ilkhaber
Bu içerik 583 kez okundu.
Reklam

TEVFİK DİNÇKALMIŞ

ADANA – Proje terör örgütü ‘FETÖ/PDY’nin, seçkin kişilere onları önemsediğini göstermek için özel olarak hazırlatıp, bizzat teröristbaşı Fetullah Gülen’in imzaladığı kol saatleri, Adana’da topraktan çıktı. Polise gelip teslim olan ve örgütün ‘asker imamı’ olduğu belirlenen H.K.’nın itirafları sonucu saatler gömüldüğü dağlık alanda topraktan çıkartıldı. KKTC’de hukuk eğitimi alan H.K., örgütü yeniden ayağa kaldırmak için görevlendirilen isimleri de tek tek açıkladı; harekete geçen ekipler de 6 kişiyi saklandığı ‘hücre evi’nde kıskıvrak yakaladı.

 

BUGÜNE KADAR KENDİNİ GİZLEDİ

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yürütülen soruşturma kapsamında proje terör örgütü ‘FETÖ/PDY’nin, bugüne kadar kendisini gizlemeyi başaran ve kentteki kritik askeri birliklerde görev yapan subay ve astsubaylardan sorumlu olan H.K. adlı ‘asker imamı’ deşifre etti. Polis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bir üniversitenin Hukuk Fakültesi’ned okuyan H.K.’nın peşine düştü.

 

ORDUYA SIZMA PLANLARI YAPIYORDU

Polisin her yerde kendini aradığını öğrenen H.K., emniyete gelip teslim oldu ve ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanarak, ‘itirafçı’ olmak istediğini belirtti. Zeki ve gelecek vaat eden fakir çocukları ağına düşürüp, onları örgüt ideolojisinde yetiştirerek, orduya sızmaları için  askeri liselere yönlendirdiği belirlenen H.K., sorguya alındı. Örgütün yeniden yapılanma sürecine girdiğini anlatan H.K., bu süreçte aktif rol alan isimleri tek tek açıkladı.

 

İSİMLERİ VERDİ ‘HÜCRE EVİ’ ÇÖKERTİLDİ

H.K.’nın itirafları sonucunda Kamuran E.’nin başını çektiği ve ‘FETÖ/PDY’nin üst düzey mahrem imamlarının da aralarında bulunduğu 6 kişi, saklandıkları ‘gaybubet’ adı verilen ‘hücre evi’nde kıskıvrak yakalandı. Kamuran E.’nin, teröristbaşı Gülen tarafından çocukları sınavlara iyi hazırlayan ve iyi seçen anlamında örgüt tarafından kullanılan; ‘bahçevan’ lakabı verildiği de ortaya çıktı.

 

PENSİLVANYA’DAN ÖZEL SAAT GÖNDERİLDİ

H.K.’nın itirafları bununla da sınırlı kalmadı. Biri Kamuran E.’ye verilmek üzere Fetullah Gülen tarafından Pensilvanya’dan özel olarak 3 kol saatinin Adana’ya gönderildiğini, saatlerin de olası bir operasyonda ele geçmemesi için Toros Dağları’nın eteklerindeki bir arazide toprağa gömüldüğü de ortaya çıktı. Polis, H.K.’yı da yanına alıp dağa tırmandı, kazma kürekle toprağa kızıp, saatleri gömüldüğü yerden çıkarttı.

 

GÜLEN SAATLERİ BİZZAT İMZALAMIŞ!

Saatler üzerinde yapılan incelemede; Fetullah Gülen’in imzası dikkat çekti. Özel olarak hazırlanan saatlerin, örgüt tarafından seçkin kişilere, onları önemsediklerini göstermek için gönderildiği ve bizzat Gülen’in bu saatleri imzaladığı bilgisine ulaşıldı. ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanan H.K., emniyetteki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest kalırken, Kamuran E. ile birlikte gözaltına alınan 6 kişinin emniyetteki sorgusu da sürüyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi