Dürüst olun!

Çukurova Aşçılar Derneği ile Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nden istifa eden efsane usta Ali Usta’dan genç meslektaşlarına öğüt verdi.

Dürüst olun!
Dürüst olun! ilkhaber
Bu içerik 328 kez okundu.
Reklam

Zekeriya ŞAHİN

ADANA(İLKHABER) – Adana’nın ünlü otellerinde aşçı olarak çalışan ve yetiştirdiği ustalardan dolayı efsane usta olarak bilinen Ali Şemi(Ali Usta) bin bir emekle kuruluşunda görev aldığı Çukurova Aşçılar Derneği ile Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nden istifa ettiğini açıkladı.

Kendine has yemekleriyle de tanınan ve hali hazırda Seyhan Kent Konseyi’nde çalışmalar yapan Ali Usta, işlerinin yoğunluğu ve yaşının da ilerlediği gerekçesiyle iki dernekten ayrıldığını ifade etti. Çevresinde dürüstlüğüyle tanınan ve yanında çalıştırdığı kişilere sahip çıkmasıyla bilinen efsane usta Ali Usta, bundan sonra adı geçen derneklerde görev almayacağı gibi otellerde de mesleğiyle ilgili faaliyette bulunmayacağını söyledi.

Sadece Seyhan Kent Konseyi’nde yapılan yemek kitabı çalışmalarına katılacağını ve buraya hizmet vereceğini kaydeden, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi Başkanı Seyfi H. İyiyürek’in ekibinde bulunan, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında Adana’yı ve Türkiye’yi başarıyla temsil edip bir çok madalya alan Ali Usta, meslekte faal olarak çalışan meslektaşlarına da altın değerinde öğütlerde bulunarak, şöyle dedi:

“Kurt kocayınca çekilmesini bilmelidir. Ben de öyle yapıyorum. Aşçılık mesleği çok zor ve bir o kadar da dikkat ve sabır isteyen bir meslektir. Yeni ustalara çok yer değiştirmemelerini öneriyorum. Her şey para değildir. Maneviyat önde gelir, maddi ise 2. planda kalır. Yeter ki, dürüst olun ve arkadaşlarınızı satmadan işinize sevgiyle, dört elle sarılın.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi