Tesis, örnek teşkil ediyor

AK Parti Adana Milletvekili Güldemet Sarı, Garden Koala Süs Bitkisi Üretim Tesisi’ni ziyaret etti.

Tesis, örnek teşkil ediyor
Tesis, örnek teşkil ediyor ilkhaber
Bu içerik 286 kez okundu.
Reklam

ADANA(İLKHABER) – Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Üyesi, AK Parti  Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Çukurova Bölgesi’nde bulunan Garden Koala Süs Bitkisi Üretim Tesisini ziyaret etti. Yılda 10 milyon bitki üretip iç piyasaya ve ihracata ürün gönderen tesiste incelemelerde bulunan Sarı, 90.000 m² kapalı, 30.000 m² açık alanda süs bitkisi yetiştirilen tesisin örnek teşkil ettiğini belirtti.

Böylesine bir tesisin temelinin Kalkınma Ajansı vasıtasıyla atılmış olmasının çok önemli olduğunu ifade eden Sarı, ” Daha sonra büyümek için tarım ve kırsal kalkınmayı desteklemeden aldıkları teşvikle sektörde marka haline gelmiş ve bugün birçok ülkeye ihracat yapan konumda.“ dedi.

Gerek Kalkınma Ajansları, gerekse TKDK Merkezleri tanıtım çalışmaları kapsamında köylerde kahveler, muhtarlıklar ve ev ziyaretleri ile kentte ve kırsalda en ücra köşeye kadar giderek desteklerin anlatıldığını ifade eden Sarı, şunları söyledi:

Kurumlarımızın verdikleri destek ve teşviklerin doğru tasarlanmış projelerde kullanılmasını hedefliyoruz. Burada sonuç gerçekten çok güzel, gurur verici. İşte bu destek ve  teşviklerin bütün amacı yereldeki potansiyeli harekete geçirmek. Bu hibe ve teşviklerin bölgesel gelişmeyi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarını azaltmak, girişimciliği teşvik etmek, istihdamı artırmak ve ortak proje geliştirme kültürünü oluşturmak gibi çok önemli işlevleri var. Bu kadar önemli başlıklar için sunulan önemli maddi kaynakların yatırıma dönüşmesi çabası içindeyiz. Çukurova’mız birçok sektörde lokomotif olmak için yeterli potansiyele sahip, ancak düşüncede ve üretimde çalışkan olmalıyız. Yerli ve milli sermaye ile bugün 1 000 000 adet orkide çiçeği üreten Garden Koala’nın Genel Müdürü Ahmet Fatih Çiçek’i tebrik ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yol daraldı, refüj genişledi!
Yol daraldı, refüj genişledi!
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi
Sözlü: Direksiyona geçti taksicilere müjde verdi