hediye patlayan kutu

Bağlarını koparmıyorlar

Adana Kız Lisesi’nin yeni mezunları, şu anda Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi olarak görev yapan tarihi eski okullarının önünde kep fırlattı

Bağlarını koparmıyorlar
Bağlarını koparmıyorlar ilkhaber
Bu içerik 655 kez okundu.

ADANA (İLKHABER) - Adana Kız Lisesi’nden 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, bir ilki gerçekleştirerek Seyhan Nehri kenarında bulunan ve şu anda Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet veren eski lisenin tarihi binasına gelerek kep atma töreni düzenledi.

Okul temsilcisi Ece Gülnar ile birlikte Şerife Can ve Rahime Demir’in ortak çalışması sonucu, Adana Kız Lisesi Müdür Yardımcısı Nilay Nacar, Rehber Öğretmen Muhammet Erbek ile Edebiyat Öğretmeni Mustafa Bozkurt’un yanı sıra Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı’nın da desteğiyle gerçekleştirilen organizasyon sonucu mezun öğrenciler farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadı.

Tarihi Adana Kız Lisesi binasına gelen öğrenciler ve öğretmenleri önce müze haline getirilen sınıfı gezerek, anı defterini imzaladılar. Öğretmenleri ve Dernek Başkanı Belkıs Yakıcı’yı da yanlarına alan öğrenciler tarihi binanın merdivenlerine dizilerek, hep birlikte okudukları 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya fırlattılar. Öğrenciler, daha sonra tarihi binayı gezerek hem bina içerisinde hem de bahçede, Seyhan Nehri kıyısında Taşköprü ve Merkez Camii manzarasını fırsat bilip bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler.

‘EĞİTİME ATATÜRK BAŞLATTI’

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Adana Kız Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Belkıs Yakıcı, bu etkinliğin daha sonraki yıllarda genişletilerek geleneksel hale getirileceği müjdesini verdi. Dernek olarak öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Yakıcı, “Tarihi köklü bir okul misyonuna sahip Adana Kız Lisesi, şu anda okuyan öğrencilere de güçlü bir vizyon veriyor. Atatürk’ün eğitime başlattığı ve çok başarılı mezunlar veren bu okulun öğrencileri olarak başarı grafiğini yükseltme gayretinde olan biz Mezunlar Derneği Üyeleri sorumluluğumuzun bilincinde olarak çalışmalar yapıyoruz” dedi.

‘HER YIL  DÜŞEN BAŞARI GRAFİĞİ BİZİ ÜZÜYOR’

Asıl görevin okul müdürü ve öğretmenlerinde olduğunun altını çizen Başkan Belkıs Yakıcı, “Gittikçe düşen başarı grafiği bizi üzüyor ve endişelendiriyor. Biz de bu yıl yeni mezun olan gençlerimizle başlattığımız, önümüzdeki yıl geniş katılımla yapacağımız mezuniyet törenlerimizi sürdüreceğiz. Artık, yalnız eski mezunlarla değil, o yıl mezun olan öğrencilerle birlikte eski okul binamızda tören yapacak ve bu bağı güçlendireceğiz. 10 yıl süren mücadele ile yaptırttığımız okulumuz ve öğrencilerimizle koparılmak istenen iletişimimiz, daha da güçlenerek sürdürülecektir” diye konuştu.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
TESK Başkanı Palandöken: “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
Organize suç örgütüne 10 tutuklama
Organize suç örgütüne 10 tutuklama