“Hedef 1 milyar TL ilave gelir”

DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılışı ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikalar Dağıtımı törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sulamanın çiftçiler için önemine değinerek; “Çiftçilerimiz için sulama tesisi çok önemli. Şimdiye kadar 32 sulama tesisi açtık. Ama yeterli görmüyorum. 32 çok az, yeterli değil. Adana'daki tüm baraj, gölet, sulama tesisleri, taşkın koruma tesisleri, sulamaya açılacak araziler, çiftçilere ilave gelir, taşkınlardan koruma gibi hedefimiz var. Adana'mıza bir milyar lira yıllık ilave gelir artışını çiftçilere sağlayalım. Hedef bir milyar lira gelir artışı. Çiftçilerimiz inşallah zengin olacak” dedi.
Bu haber 2018-05-11 19:21:05 eklenmiş ve 1422 kez görüntülenmiştir.

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılışı ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikalar Dağıtımı törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sulamanın çiftçiler için önemine değinerek; “Çiftçilerimiz için sulama tesisi çok önemli. Şimdiye kadar 32 sulama tesisi açtık. Ama yeterli görmüyorum. 32 çok az, yeterli değil. Adana'daki tüm baraj, gölet, sulama tesisleri, taşkın koruma tesisleri, sulamaya açılacak araziler, çiftçilere ilave gelir, taşkınlardan koruma gibi hedefimiz var. Adana'mıza bir milyar lira yıllık ilave gelir artışını çiftçilere sağlayalım. Hedef bir milyar lira gelir artışı. Çiftçilerimiz inşallah zengin olacak” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adana'da 89 milyon liralık yatırımın toplu temel atma ve açılış programı ile Orman Mahallerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY Kredi Sertifikalarının Dağıtım Töreni'ne katıldı.

Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Bakan Eroğlu; “Eskiden ormanlara girmek yasaktı. Ormanlarda eski anlayışı değiştirdik. Artık orman bölgesindeki mahallelerde gelir getirici ne gerekiyorsa yapacağız. Gelir bağlamında gerekli olan ağaçları dikeceğiz. Bakımını biz yapacağız ve geliri de 49 yıllığına vatandaşa ait olacak. Yani gelir getirici ormanlar kuruyoruz” dedi.

Ormanlarda vatandaşlara gelir getirecek önemli projeler yaptıklarını belirten Bakan Eroğlu; “ORKÖY dediğimiz, orman mahallelerine destek; süt sığırcılığı, koyunculuk, arıcılık, ceviz, badem, fıstık çamı ormanı, defne ormanı gibi gelir getiren ormanlarımızı kuracağız ve 49 yıllığına geliri size ait olacak. Kırsal kalkınmanın lokomotifi orman olacak” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin Adanalı çiftçilere yılda 1 milyar lira ek gelir olduğuna değinen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözlerinin devamında şöyle konuştu;

“Adana endemik bitki türleri bakımından çok zengin bir ilimizdir. Bundan yararlanmak gerekiyor. Bundan sonra arıcılarımız ormanlarımızda işlerini yapabilecekler.

Ne gerekiyorsa kuracağız ve 49 yıllığına geliri size ait olacak, kurasını çekip teslim edeceğiz. Adana'ya bir bal markası oluşturalım. Adı da 'Allah’ına kurban' markası deriz. Böyle bir müjde vermek istiyorum.

Adana’da baraj ve göletler bakımından çok çalıştık. Adana’ya en çok yatırım yapan bakanlık olarak birinci sırada yer almaktayız. Bundan fevkalade mutluyum. Birinciliği elden bırakmayalım daha yapılacak çok şey var diyorum. Arkadaşlar çalışıyor. Birincilik bizde.

HEDEF 1 MİLYAR TL

Hükümetimiz Adana’da 32 milyar TL yatırım yaptı. Bunun 3 milyar 850 milyonu bize ait. Peki ne yaptık? Biz burada 11 baraj ve gölet inşa ettik. 7 baraj daha yapılıyor. 17 baraj ve 1 gölete sahip olacaksınız. Bir de Yedigöze barajı var, 18 baraj 1 gölet. Adana’daki bütün münbit toprakları sulayacağız. Adana’da 791 bin dekar araziyi modern sulamaya açtık ama yeterli değil. DSİ müdürüm kusura bakma yeterli görmüyorum. Diyeceksin ki çok gelir artışı oldu. 472 milyon TL ilave gelir artışı sağladınız tamam bu güzel bir şey ama biz bunu 1 milyar TL’ye yükseltmek istiyoruz. Adana çiftçimize ilave 472 milyon değil, 1 milyar TL olsun.

DSİ GENEL MÜDÜRÜNE TALİMAT

Baraj, gölet, sulama tesislerinde destan yazacağız. İmamoğlu’nda ‘para bitti’ dedin başka yerden aktardık. Sen söyle aktarırız. Para sıkıntısı yok. Bu yüzden müteahhitlere talimat veriyorsun yıldırım hızıyla gece gündüz çalışarak pek çok sulamayı yapın.

Adana’da 55 dere ıslah ettik. Teklif geldi kurduk. Allah’ına kurban bal çok şifalıdır. Adana'da bu güzellikler var. Dünyanın en muhteşem tabiat güzellikleri Adana’da ama insanlar bilmiyor. Bu yüzden biz milli parkları, tabiat parklarını ve bir takım güzellikleri buraya göstereceğiz. Hatta biz buraya müze yapacağız. Biyolojik çeşitlilik müzesini ilk defa Adana'ya yapacağız. Şunu istirham ediyorum. Buraya her şey değerli turistler istemiyoruz cebi para dolu turistler istiyoruz. En az 6 bin dolar para bırakacak turistler. Bunun için tabiatınızı geliştireceksiniz. ‘Tabiat Master Planı’ hazırlandı ve diğer eylem planı hazırlandı. Bugün yeni tabiat parkının ilanı için imza atacağım. Bir tabiat parkımızın alanını büyütüyoruz. Vatandaşın talebi var böylece her şey güzel olacak.

Adanalı çiftçiler için otomatik meteoroloji ölçüm istasyonları çok önemlidir. Çiftçilerimizin yağış durumundan haberdar olması, turistler, sanayicimiz için her yere otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kurduk, 28 tane kuruldu.

Çiftçilerimiz için sulama tesisi çok önemli. Şimdiye kadar 32 sulama tesisi açtık. Ama yeterli görmüyorum. 32 çok az, yeterli değil. 14 tane sulama tesisi devam ediyor.

Adana'mıza bir milyar lira yıllık ilave gelir artışını çiftçilere sağlayalım. Hedef bir milyar lira gelir artışı. Çiftçilerimiz inşallah zengin olacak. Bunun dışında Adana'ya bir müjdemiz daha var. Çok değerli Cumhurbaşkanımız, geçen sene Adana'ya geldiğinde dedi ki 'Veysel hoca GAP var, KOP var ama Adana'da ne yapıyorsun sen?'. Biz de Akdeniz Gelişim Projesi'ni hazırladık. Buna göre Adana'daki tüm baraj, gölet, sulama tesisleri, taşkın koruma tesisleri, sulamaya açılacak araziler, çiftçilere ilave gelir, taşkınlardan koruma gibi hedefimiz var.

Türkiye üzerinde çok oyun oynanıyor. Batı tarafından. Şimdi değil 200 yıldır Batı'nın Türkiye üzerinde hesapları var. Yani bu ülkeyi ele geçirmek, milletimizi tamamen yok etmek için, devletimizi sonlandırmak ve bayrağımızı indirmek için büyük gayret var.

Bu bayrak ilelebet dalgalanacak. Buna inancımız tam. Bunu zaten Adanalılar, Türkiye gösterdi. Ne yaptı peki bunlar? Türkiye'deki istikrarı bozmak için parti kapatma, durup dururken, Gezi hadisesi, daha sonra netice alamayınca bir haini 30 yıldır hazırlamışlar. Yüzünde meymenet olmayan bir haini, 15 Temmuz'da bir darbeye teşebbüs, yani Türkiye'yi işgal teşebbüsüne yeltendiler. Ama Allah'a şükürler olsun, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın cesareti ve herkesin buna karşı koyması neticesinde darbe girişimi etkisiz hale geldi. Dediler ki 'Türkiye'yi içeriden yıkamayacağız, ne yapalım, PKK terör örgütüne destek verelim, silah verelim. Adını değiştirelim PYD/YPG yapalım'. Ama biz saf mıyız? İsmini değiştirirsen değiştir, ne mal olduğunu biliyoruz. Türkiye'nin güney sınırında Türkiye'yi devamlı rahatsız edecek bir terör devleti kurmak için teşebbüs ettiler. Parayla bize silah vermiyorlar, onlara binlerce tır silahı bedava gönderiyorlar. Niye babasının hayrına mı? Çünkü Türkiye üzerinde büyük hesapları var.

Türkiye gönül coğrafyamızın son kalesidir. İnşallah hep birlikte bu kaleyi sapasağlam ayakta tutacağız. 15 Temmuz'da, alçak terör örgütünün darbe teşebbüsünden sonra bunlar hemen güneyde terör devleti kurmaya kalktılar. Neticede Cumhurbaşkanımız, 'Fırat Kalkanı'yla bu oyunu bozalım.' dedi. Arkasından Afrin'de kantonları birleştirmeye kalktılar. Afrin harekâtıyla kahraman ordumuz ve polisimiz büyük bir destan yazdı. Böylece oyunları bozuldu ama oyunları devam ediyor.

Oyunlar devam ediyor. Yeni oyun neydi? Şimdi '2019 yılında Türkiye'de seçim yapılacak, o zamana kadar ekonomiyi bozalım, sarsalım, dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan gitsin, hükümet zayıflasın, biz gene istediğimiz gibi burada at oynatalım'. Ama o oyunu da Cumhurbaşkanımız gördü ve dedi ki seçimler 24 Haziran'da yapılacak.

Bu bir parti meselesi değil. Hep birlikte buna hazır olmamız lazım. Demokrasi, Türkiye'nin büyük hedeflerinin gerçekleşmesi, istikrar, daha müreffeh, gelişmiş ve kalkınmış bir Türkiye ve gelecek nesillere çok daha güçlü Türkiye bırakmak için 24 Haziran'da hazır mıyız? Hedef 2023, Türkiye hazır, Adana hazır”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yapılan yatırımların önemine değinerek şöyle konuştu;

“Farklı birçok kaynakta Çukurova, Dünya’nın en büyük 3’üncü ovası olarak tanımlanmaktadır. Yılda yer yer üç ürün alınabilen toprak yapısıyla, sadece Türkiye için değil, Dünya için de önemli bir gıda arz merkezi olarak değerlendirilmektedir.

Çukurova’nın ve dolayısıyla Adana’nın bugün ve gelecekte, bu önemini sürdürmesi ve tarımdan elde ettiği 7.7 milyar TL’nin üzerindeki tarımsal üretim değerinin katlanması için önemli projeleri hükümetimizin destekleri ile hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu projelerin başında gelen Aşağı Seyhan Yedigöze İmamoğlu Sulama Projesi ile Aşağı Seyhan Ovası Yenilemesi Planlama Çalışmalarında ciddi mesafe kat ederek, önemli bir aşamaya geldiğimizi belirtmek istiyorum. İlimiz için büyük önem arz eden bu projelere bugün önemli birer halka daha ekleyeceğiz.

Temelini atacağımız ve açılışını gerçekleştireceğimiz yatırımların ülkemiz ve Adana’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile bu projelerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Zat-ı Alinize, Sayın Avrupa Birliği Bakanımıza, Adana'mızın değerli Milletvekillerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın personellerine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Temel atma töreninin ardından Adana’nın Yüreğir ilçesindeki Hakkı Polat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne giden Bakan Eroğlu, burada öğrencilere bir süre yapılan yatırımları anlattı. Burada öğrencilere birlikte fidan diken Bakan Eroğlu öğrencilere yaban hayatın önemi hakkında bilgi verdi. Bakan Eroğlu, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından okuldan ayrıldı.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
v style="clear:both">
Nöbetçi Eczaneler
İlhaber Gazetesi Web Sitesi
© Copyright 2013 İlkhaber Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
beylikdüzü escort Ataköy escort
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

sex shop istanbul   sex shop   seks shop   usa sex toys   seks shop istanbul   seks shop istanbul   seks shop istanbul   vibratör   realistik penis   realistik vibratör   gay sex shop   bdsm   anal vibratör   belden bağlamalı   strapon   zenci vibratör   sex makinesı   pet shop   iç giyim   jartiyer iç giyim   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

film izle