Bombardıman

Adana Demirspor 2. Başkanı Hıradağı, düzenlediği basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu. Hıradağı'ndan satır başları: Yönetim başarılı değil. Borç 35 milyon 954 bin TL. Tek başlı yönetim olmuyor. Futbolcular mağdur değil

Bombardıman
Bombardıman ilkhaber
Bu içerik 540 kez okundu.
Reklam

ADANA (İLKHABER)- Adana Demirspor Yönetim Kurulu İkinci Başkanı İmam Gazali Hıradağı, kulüp tesislerinde dün düzenlediği basın toplantısında şok açıklamalar yaptı.

Hıradağı, basın toplantısında öz eleştiri yaparak, yönetim olarak başarısız olduklarını dile getirdi. Hıradağı, Mehmet Gökoğlu ile birlikte dördüncü dönem yönetimde olduğunu ifade ederek, “Sezon bitiminde kümede kalma sevinci yaşadık. Bu Adana Demirspor camiası için utançtır. Demirspor camiası şampiyonluklarda başarılarda sevinç yaşamalıdır. Biz bugün direk çıkmayı, süper ligi veya Play-Off’u konuşmalıydık. Köklü bir camianın kümede kalması sevindirici bir durum olmamalıdır. Ben böyle düşünüyorum.” dedi.

“EN GÜÇLÜ YÖNETİM”

Mevcut yönetimin son yıllarda oluşan en güçlü yönetim olduğunu söyleyen 2. Başkan Hıradağı, yönetim kurulunun birlikte hareket edemediğinden yakındı. İmam Gazali Hıradağı, “Sezon başında güçlü bir yönetim oluştu. Son yıllarda adana Demirspor’da göreve gelen en güçlü yönetim kuruluyduk. Ama bir araya gelemedik. Ortak kararlar alamadık. Bunun çeşitli sebepleri var. Ama sezon sonuna geldiğimizde şu gerçek ortaya çıktı; tek başlı yönetim olmuyor. Yönetim olarak başarısızız. Başarılı olsaydık takım düşmemeye oynamazdı.” diye konuştu.

“BORCUN BÜYÜMESİNİ ENGELLEDİK”

Adana Demirspor 2. Başkanı İmam Gazali Hıradağı, yönetim olarak kulübün borcunun 70, 80, hatta 100 milyon liraya yükselmesini engellediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Adana Demirspor’un şu anki güncel borcu 35 milyon 954 bin 389 lira 13 kuruştur. Biz yönetim olarak bu rakamın yükselmesini engelledik. Bilerek Adana Demirspor’un 1 kuruşunu dahi yanlış yönde kullanmadık. Yanlış transferler olabilir. Hiçbir yönetici bilerek yanlış transfer yapmaz. Sezon içinde yaklaşık 26 milyon lira harcama yaptık. Bunun 16 milyon lirasını mevcut yönetim karşıladı. Yönetim olarak harcanan 16 milyon liranın 10 milyon lirasını Başkan Mehmet Gökoğlu, 3,5 milyon lirasını ben, 2,5 milyon lirasını da yönetimdeki diğer arkadaşlar karşıladı. Yönetim olarak göreve geldiğimizde kulübün borcu 30,5 milyon liraydı. Sosyal medyada bahsedildiği gibi kulübün yıllık geliri 25-30 milyon lira değil. Kulübün yıllık geliri yaklaşık 10 milyon liradır. Bu da Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto Teşkilatının katkılarının yanında naklen yayın ve iddaa gelirleri. Harcanan 26 milyon liranın 11 milyon lirası transfer tahtalarının açtırılmasına gitti. Transferlerde de yaklaşık 5 milyon lira peşin ödeme yaptık.”

“KENDİMİ DE SORGULUYORUM”

Adana Demirspor yönetiminde dördüncü kez görev aldığını, daha önceki üç dönemde takımın Play-Off ve final oynadığını hatırlatan Hıradağı, daha sonra şöyle konuştu:

“Ben kendimi de sorguluyorum; ‘İmam Gazali Hıradağı Demirspor yönetiminde neler yaptı?’ diye. Başarılı olup olmadığım kamuoyunun takdirine bağlı. Mavi-Lacivertli renklere gönül vermiş biri olarak yönetimde olmaktan gurur duyuyorum. İsmimin gelebilecek veya aday olmayı düşünen insanların listesinde olduğunu duyuyorum. Bu büyük onur. Adana Demirspor’da görev almak benim için şereftir. Adana Demirspor başkanlığına aday değilim. Başkanlık yapmak isterim ancak buna ailem müsaade etmiyor. Taraftarların bir kısmı şahsıma ve yönetimdeki arkadaşlarımıza küfür ediyor. Edilen bu küfürler Adana Demirspor’a bir fayda getirmez, getirmiyor. Herkesin bir ailesi var. Lütfen kimse kimseye hakaret etmesin. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Taraftarın doğal olarak bilgi alma hakkı var. Ben de görevim bittiğinde taraftar olarak tribüne çıkacağım.”

“FUTBOLCULAR MAĞDUR DEĞİL”

Ligin sonuna doğru alacaklarından dolayı sözleşmelerini fesheden futbolcular ile de açıklama yapan İmam Gazali Hıradağı, bu konuda da şöyle dedi:

“Futbolcularımız mağdur olmamıştır. Ben bunlara katılmıyorum. Transferde peşin ödemelerini aldılar. Ayrıca biz yönetim olarak yaklaşık 3 milyon lira prim ödedik. Yani futbolcuların eline ekstradan 200-300 bin lira para geçmiştir. Maç başı alacakları var. Futbolcuların toplamda 3 milyon 252 bin lira maaş, 2 milyon 950 bin lira maç başı alacakları var. Bu yönden haklılar. Ancak kendilerine ödenen ekstra ücretler var. Bunun için futbolcuların mağdur olduğunu düşünmüyorum. Gerek sezon içinde, gerekse lig bitiminde Atabey, Erhan, Kurtuluş, Savaş Yılmaz, İsmail Şahmalı, Abdulkadir, Mendy, Lalawela, Lingane, Rustemovic, Tambe kulübe ihtar çektiler. Bu oyunculardan Rustemovic devre arasından önce, Lingane Nisan ayında, Tambe ve Erhan da Mayıs ayı başında sözleşmelerini feshettiler. Kulübe ihtar çeken oyuncuların alacaklarının ödenmesi için 30 gün normal, 7 gün de ek süre olmak üzere 37 gün içinde yapılmalı. Aksi takdirde serbest kalacaklar. Bu oyunculardan sözleşmeleri 2019 yılına sarkanlar, önümüzdeki yılın parasını da hak edebilecekler. Haziran ayı Demirspor için kritik olacak.”

“ÇALIŞANLARIMIZ 5 AYDIR MAAŞ ALAMIYOR”

Futbolculara ödeme yapmak için uğraş verirken, alt yapı antrenörleri ve kulüp çalışanlarına ödeme yapamadıklarını dile getiren Hıradağı, “Alt yapı hocaları ve kulüp çalışanları 5 aydır maaş alamıyorlar. Onlara teşekkür ederiz. Daha önceleri alacakları geç de olsa ödeniyordu. O dönemler ben ilgileniyordum. Ama şimdi alacakları birikti. Ramazan ayı öncesi personelin en azından bir maaşını ödeyeceğiz.” diye konuştu.

“KURTULUŞ ALT YAPIDA”

Adana Demirspor’un bu sene 20 oyuncu aldığına dikkat çeken Adana Demirspor 2. Başkanı İmam Gazali Hıradağı, “Adana Demirspor’un kurtuluşu alt yapıda. Kadro kuruyorsunuz, Federasyonun zorunlu tuttuğu kadar alt yapı oyuncunuz var, ancak maç kadrolarında yok. Hocamız, çok dürüst ve iyi niyetli. Sezon başında onunla anlaşmak istedik ama olmadı. Geldikten sonra gençlere önem vermeye başladı. Mustafa’yı kadroya almaya başladı. Mustafa Ankaragücü maçında direk oynamalıydı. Hatta Ankaragücü maçına alt yapı oyuncularıyla çıkmalıydık. Öyle olsaydı, profesyonel oyuncuların maç başı alacakları azalır, personele bir maaş ödemesi daha yapabilirdik. Ama bunu da beceremedik.” şeklinde konuştu.

Adana Demirspor’un asla yönetimsiz kalmayacağını, iyi kadroların mutlaka göreve talip olacağına inandığını belirten İmam Gazali Hıradağı, Ramazan ayının tüm Adanalılara ve İslam alemine hayır getirmesi temennisinde bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Sözlü çiftinin 14 Şubat hassasiyeti
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi
Metin Şentürk konserinde evlenme teklifi